MALATYA HABERLERİ

İşadamı Reşat Erdoğan’dan Kamuoyuna Açıklama

IHA
15.10.2015 - 09:27Son Güncelleme :
Yerel Haberler
IHA

İşadamı Reşat Erdoğan isminin siyasi bir konuya dahil edilmesine üzüldüğünü belirterek bir açıklama yaptı .
İşadamı Reşat Erdoğan, MHP Pütürge İlçe Başkanı Ahmet Aslan’ın istifasını açıkladığı basın toplantısında "Reşat Erdoğan’ın MHP’den aday olması durumunda Malatya’dan milletvekili çıkartılabilir" söylemine tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan işadamı Reşat Erdoğan isminin siyasi bir konuya dahil edilmesine üzüldüğünü belirti. Erdoğan açıklamasında ’Değerli hemşerilerim 14 Ekim Çarşamba günü istifa ettiğini açıklayan, MHP Pütürge ilçe başkanı, açıklamasında ismimi zikrederek dahilim olmayan siyasi bir konunun içine çekmiştir. Kaldı ki bu şahıs bir hafta önce MHP Genel merkezi tarafından görevden alınmıştır. Bu açıklamanın ve olmayan istifanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Fesih olmuş bir ilçe başkanı nasıl istifa eder? Bunu da kamuoyunun takdirine sunuyorum" ifadelerini kullandı .
Malatya’nın kirli siyaset simsarlarının ismi üzerinden yaptığı birçok ayak oyunlarına şahit olduğunu anımsatan Erdoğan, "Yeni oluşan bu durum karşısında, kirli siyaset simsarlarının olmayan bir istifayı gündeme getirerek, bu fesih olmuş ilçe başkanını habercilerin önüne çıkararak, bu açıklamaya benim adımı monte ederek, yine aynı kirli oyunlarını devreye sokmuşlardır. Bu açıklamanın devletin haber ajansı tarafından servis edilmesi ayrı bir merak konusudur. O simsarlara buradan diyorum ki ne yaparsanız yapın sizin planlarınız varsa Rabbimin de planı vardır" dedi.
Erdoğan açıkmasıında şa ifadeleri kullandı:
"Dahilim ve bilgim olmayan konularda, adımın kullanılarak kirli siyasi emellerine alet etmeye çalışanlara, türlü komplolar içinde olanlara, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tavrımı daha da setreleşerek göstereceğim. Benim söylemediğim, benim içinde olmadığım, hiçbir meselede gıyabımda konuşulmasını hoş karşılamayacağım. Bundan sonra adımı kullanmak isteyenlerin bu tavrımı anlamalarını ısrarla bekleyeceğim. Saygılarımla."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden İşadamı Reşat Erdoğan’dan Kamuoyuna Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 09 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İşadamı Reşat Erdoğan’dan Kamuoyuna Açıklama haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mart 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:15
 • Guneş
  06:36
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:37
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı