Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşadamı Mustafa Kadiroğlu kaza geçirdi

  Bulut MÜLHİM - İSTANBUL DHA
  31 Aralık 2009 - 14:46Son Güncelleme : 31 Aralık 2009 - 15:33

  İstanbul Bahçelievler'de inşaat halinde olan bir alışveriş merkezinin camlarını silmek için getirilen vinç karşı şeritte seyir halinde olan lüks otomobilin üzerine devrildi. Dengesi kaybolunca yan yatan vincin tonlarca ağırlıktaki kolu lüks aracı kullanılamaz hale getirdi. Kazada araçta bulunan Elvan Çikolataları Fabrikası'nın sahiplerinden Mustafa Kadiroğlu hafif, şoförü Atıf Göksu ise ağır yaralandı.

  Hurdaya dönen otomobilden çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan işadamı ve şoförü ticari bir taksiyle özel bir hastaneye gönderilerek tedavi altına alındı. İşadamı Kadiroğlu'nun durumu hafifken, şoförünün durumunun ise ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Yaralıların olay yerinden gönderilmesinin ardından olay yerine gelen iki iş makinesi yan yatan vincin kolunu kaldırarak aracı kurtarma çalışmalarına başladı.

   

  Bu sırada bazı sürücülerin kaldırılan kolun altından geçerek yollarına devam etmesi üzerine yol trafik ekipleri tarafından kapatıldı. Kaza nedeniyle Basın Ekspres yolundan Altınyıldız mevkiine katılmak isteyen araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kazaya neden olan ve polis ekipleri tarafından gözaltına alınan vinç operatörünün, ilk ifadesinde trafiği engellememek için vincin ayaklarını tam olarak açmadığını bu nedenle de vincin dengesinin kaybolduğunu söylediği öğrenildi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı