Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsabetli tayinler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Serdar ÇAKMAN

Kağıt üzerinde hakem atamalarına bakıldığında, Trabzon-Dardanel maçında Çakar'ın işi ne diye düşündü çoğu kişi. Sonuç ortada. Trabzon'un iki gol yiyerek ve bir penaltısının verilmediği maçta 3 puan bırakacağını tahmin etmek çok zordu. MHK atamalarda isabetli olduğunda kimsenin bir diyeceği kalmıyor.

Galatasaray, ‘‘Hakem Sarvan'ı istemiyoruz’’ dediğinde, bu takımın maçlarına verilmesi , diğer takımların da istenmeyen hakemler ilan etmelerine set çekiyor ki doğru olan da budur. Ancak Galatasaray-Gaziantep maçında Arif'in ceza alanı içerisinde düşürüldüğü pozisyonda bana göre penaltıyı vermeyen hakem Sarvan, Arif'in içerde mi, dışarda mı düşürüldüğü tartışılan başka bir pozisyonda topu dışarı alırken doğru olanı yaptı. Hakan-Cihat mücadelesinde de müdahale topa idi. Devam kararı veren hakem Sarvan bu pozisyonda da haklıydı.

Bursa-Fenerbahçe maçında hakem Ersoy genelde başarılı olurken, açık ve net bazı faul pozisyonlarını değerlendiremedi. Ancak 90. dakikada çaldığı penaltı düdüğü çok doğru olmakla birlikte çoğu hakemin çalmaya cesaret edemeyeceği bir pozisyon oldu. Rüştü, Vidolov'u düşürdüğünde bariz gol şansı mevcuttu. Uche ve Högh o kadar çabuk kademeye girdiler ki, hakem Ersoy kaleci Rüştü'nün son adam olduğunu tesbit edemeyerek sarı kart gösterdi. Doğrusu kırmızı kart olmalıydı.

Genelde başarılı bir hakem olan İlhami Kaplan, Karabük'te başarısızdı. Oktay'ın cezaalanı içerisinde çekilerek düşürülmesine seyirci kalırken, Beşiktaş cezaalanı içerisinde Alpay'ın topa elle müdahalesini de penaltı olarak değerlendiremedi ve hata yaptı. Yardımcısı Eraydın Uysal da birinci Beşiktaş golünde Oktay'ın ofsayt olduğunu tesbit edemedi. İzmir'de Metin Tokat, Ankara'da Mustafa Kalkandelen, İstanbul-Şekerspor maçında Selçuk Şahin başarılı oldular.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler