Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İş Sanat'ın sanat yönetmeni ölü bulundu

  (AA)
  11.07.2012 - 18:59 | Son Güncelleme: 11.07.2012 - 12:49

  İş Sanat'ın Sanat Yönetmeni 39 yaşındaki Füsun Meriç Soylu Beyoğlu Cihangir'deki evinde ölü bulundu.

  Alınan bilgiye göre, Cihangir Akarsu Caddesi'nde oturan Füsun Meriç Soylu (39), dün akşam saatlerinde babasıyla dışarıda yemek yedi. Daha sonra evine giden Soylu'ya telefonla ulaşamayan babası, durumu polise bildirdi.

  Söz konusu adreste kilitli kapıyı çilingir yardımıyla açarak içeriye giren baba ve beraberindeki polisler, salonda Soylu'nun cansız bedeniyle karşılaştı.

  Üzerinde darp veya yara izine rastlanmayan ve demir hapı kullandığı öğrenilen Soylu'nun kalp krizi geçirmiş olabileceği, kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsiden sonra belli olacağı bildirildi.

  Soylu'nun kuzeni Prof. Dr. Tarık Esen, genç kadının en ufak bir rahatsızlığının olmadığını belirterek, "Nadir de olsa bu yaşta kalp düşünebiliyorum. Bilebildiğimiz şu anda en ufak bir şey yok. Bizim açımızdan herhangi bir özel, kuşkulu durum yok. Ben profesyonel olmama rağmen o gözle bakmadım" dedi.

  Sanat yönetmeni olduğu belirtilen Soylu'nun, Levent'teki İş Kuleleri'nde çalıştığı kaydedildi.

  SANAT YÖNETMENİ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU / WEB TV

  MERİÇ SOYLU KİMDİR?

  1973 yılında İstanbul'da doğan Meriç Soylu, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu.Yüksek lisansını Boston Üniversitesi Kitle İletişim Bölümü'nde tamamlayan Meriç Soylu, bir süre Boston Celebrity Series çalıştı, İstanbul Kültür Sanat Vakfı halkla ilişkiler ve pazarlama bölümünde yönetmen asistanlığı ve Berlin Şimdi / Now Festivali koordinatörlüğünü yaptı. 2005 - 2006 yılları arasında İş Sanat Kültür Merkezi genel yönetmen yardımcılığı görevini yürüten Meriç Soylu, Ekim 2006'da İş Sanat'ın yönetmenliği görevine getirildi.   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı