GAZİANTEP HABERLERİ

İş Sağlığı Ve Güvenliği Farkındalık Çalışmaları

IHA
21.07.2015 - 16:14Son Güncelleme :
IHA

Sanayileşmenin yoğun olduğu Gaziantep’te iş sağlığı ve güvenliği için eğitim çalışmaları başladı.
Kent Konseyi İş Sağlığı ve Güvenliği Grubu bu amaçla pilot okul seçtiği Mehmet Rüştü Uzel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelerek, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi çalışmalarına başladı.
Grup üyeleri Doç Dr. Serap Seçkiner (Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği), Yrd. Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir (Zirve Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi), Rezan Koç (İş Güvenliği Uzmanı), Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi ve ilk yardım eğitimleri verdiler.
Söz konusu çalışmanın Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilmesinin başlıca nedeni ise Meslek Liseleri’nin sanayiye ara insan gücü yetiştiren ve öğrencilerini mezuniyet sonrası iş yaşamına hızlı sokan okullar olması şeklinde açıklandı. Okulların atölye ve laboratuvarlarının sanayiye yakın ve aynı olmasının da Çalışma Grubu’nun bir diğer tercih sebebi olduğu belirtildi. Çalışmayla, uygulama ve eğitimlerin diğer okullara yaygınlaştırılması ve örnek teşkil etmesinin amaçlandığı belirtildl.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İş Sağlığı Ve Güvenliği Farkındalık Çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İş Sağlığı Ve Güvenliği Farkındalık Çalışmaları haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:22
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı