ANTALYA HABERLERİ

İş insanlarına TSE anlatıldı

DHA
02.04.2018 - 13:25Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD), üyelerine yönelik Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

ANTGİAD tarafından Hotel Su'da üyelerine yönelik düzenlenen toplantıda, TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Hüseyin Özdamar, standartlar, standartların hazırlanmasında temel esaslar, standartların üreticiye, tüketiciye ve ülke ekonomisine ne kazandırdığı konularında bilgi verdi. TSE olarak, üretici ve tüketici iletişiminde sağlam bir köprü oluştururken, aynı zamanda Türk sanayisinin dünya ile rekabet edebilmesinde de anahtar bir rol üstlendiklerini kaydeden Özdamar, TSE'nin, üreticinin ve tüketicin destekçisi olmaya, çözüm odaklı çalışmaya ve tüm kesimlerle işbirliğine devam edeceğini dile getirdi. Hüseyin Özdamar, "Küresel pazara girebilmek için standartlara uygun üretim yapmalısınız. Küresel pazarda başarılı olmak için ise standartlara uymakla kalmayan, standartları belirleyen olmalısınız" dedi.

Soru-cevap şeklinde devam eden toplantı sonunda günün anısına ANTGİAD Başkanı Mustafa Cengiz, Özdamar'a Antalya Tanıtım Vakfı'nın hazırlamış olduğu Antalya tanıtım kitapları hediye etti.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İş insanlarına TSE anlatıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı