"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

İş hayatında Yay burcu

Gülmeyi, konuşmayı, eğlenceyi çok seven Yay, iyimser ve yardımsever bir insandır. Kolay adaptasyon sağlayabilen yapısı ve çok yönlülüğü ile karşısındaki insanı kolayca etkisi altına alır.

İnandığı şeylere öylesine derinden bağlıdır ki, karşısındakini de ikna eder. Dolayısıyla özellikle satış ve pazarlama konusunda Yay büyük başarılar elde eder.
Optimist bir yapısı olduğu için, her türlü negatif durumda bile, sonuna kadar emek harcamaktan çekinmez. Ancak kendini rahat hissedebilmesi ve faydalı olabilmesi için özgür olmaya ihtiyacı vardır.
Bilginin güç olduğuna inanan Yay, işiyle bağlantılı her konuda bilgi sahibi olmaya ve donanımını geliştirmeye çalışır. Seyahati, hareketi ve macerayı sevdiği için rutin görevler ve ofis işleri Yay için sıkıcıdır. Özellikle dış ilişkiler gerektiren alanlarda organizasyon için Yay’ı görevlendirmek, başarının garanti altına alınması demektir.
Genelleştirmeye ve globalleştirmeye olan eğilimi zaman zaman detayları atlamasına neden olsa da, hedefi bütün haliyle hayal eden Yay, mutlaka oraya bir şekilde ulaşır.
Yay genellikle ofis dışında olmayı tercih ettiği için, aslında nerede çalıştığının çok önemi yoktur. Ancak klostrofobik yapısı nedeniyle, dar, karanlık, sıkışık ortamlar veriminin düşmesine neden olur. Muhakkak ofisinde farklı yolculuklardan aldığı hatıralar bulunur.
Seyahat ve hareket gerektiren her iş, Yay için son derece uygundur. ıkna kabiliyeti, adaptasyon yeteneği ve inançlı doğasıyla Yay, satış alanında büyük beceri sergiler. Bilgiye verdiği önem, akademik kariyerde de büyük başarı ve tatmin elde etmesinde olumlu rol oynar. Dış ilişkiler özellikle Yay için uygundur.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI