İş GYO ve Nef’ten ‘dönüşüm’ ortaklıklığı

Hürriyet Haber
21.09.2013 - 01:59 | Son Güncelleme: 21.09.2013 - 01:18

İŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile Nef, kentsel dönüşüm projelerine ortak girmek için el sıkıştı.

Dönüşüm sürecinde yapılacak ufak hataların ciddi sonuçlar doğuracağını söyleyen Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, yeni nesil şehircilik anlayışının öncüsü olmak istediklerini ifade etti.

HEDEF 5 BİN KİŞİ

Timur, ilk etapta hataya geçirecekleri projelerde 5 bin kişiye dokunmayı hedeflediklerini dile getirdi. Türkiye’de kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan her bölgede proje geliştirmeye açık olduklarını belirten İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes de, “Kağıthane, Fikirtepe, Gaziosmanpaşa’da proje yapabiliriz. Bunun dışında İzmir, Bursa, Ankara ve Gaziantep’te de olabilir” dedi.

ALTYAPI HAZIR

Kamunun afet alanlarını dönüştürülmesi için gerekli tüm alt yapıyı oluşturduğunu belirten Timur, “Özel sektör herşey hazır olsun diye bekliyor. Hak sahipleri kamuyu, kamu özel sektörü beklerse bu iş olmaz. Ülkeye değer katmak için kolları sıvamak gerekir” dedi. Turgay Tanes, dönüşüm projelerinin boş bir arazide proje geliştirmekten daha zor olduğunu ve bu nedenle bazı firmaların bu sürece girmekten çekindiğini dile getirdi. Tanes, kentsel dönüşümün sosyal yönüyle de ele alınması gerektiğine dikkat çekti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı