ZONGULDAK HABERLERİ

İş güvenliği TIR'ı Zonguldak'ta

DHA
31.03.2017 - 16:31Son Güncelleme :
DHA

Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, (DHA)- AVRUPA turu kapsamında Almanya'dan yola çıkan iş sağlığı ve güvenliği çözümleri ile donatılmış gezici TIR, Zonguldak'a geldi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) Merkez Tahlisiye İstasyonu'nda konuşlandırılan TIR'da, alkolmetreler, portatif gaz dedektörleri, tahlisiye cihazı, termal kamera, kimyasal gaz sızdırmaz elbise, oksijenli ferdi kurtarıcı ve solunum setleri gibi iş güvenliği malzemeleri sergileniyor. İlgi gören sergiyi TTK’da çalışan mühendisler, tahlisiye ekibi ve özel maden sektör temsilcileri gezdi. Katılımcılara, ayrıca oksijenli ferdi kurtarıcı, portatif gaz dedektörleri ve iş güvenliği konusundaki yeni gelişmeler hakkında sunum yapıldı.

Draeger Genel Müdürü Abidin Korkmaz, Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği bilincini oluşturmak, farkındalığı arttırmak ve her gün yaşanan işçi ölümlerini azaltmak için yürütülen proje kapsamında alt katında sergi salonu, üst katında ise sunumların yapıldığı donanımlı TIR’ın Soma, Manisa, İzmir, Bursa ve Gebze’den sonra Zonguldak’a getirildiğini söyledi. TIR, 3 Nisan'a kadar Zonguldak'ta bulunacak.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden İş güvenliği TIR'ı Zonguldak'ta hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 16 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İş güvenliği TIR'ı Zonguldak'ta haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı