Ege Haberleri

EGE

  İş garantili kursa ilgi yok

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  09.02.2011 - 20:48 | Son Güncelleme:

  İş-Kur, Ticaret ve Sanayi Odası, Milli Eğitim işbirliğiyle ’Uzmanlaşmış Meslek Edindirme’ projesi çerçevesinde dört kurs açılması planlandı. Bir kurs için en az 25 kişi gerekirken toplamına 36 başvuru geldi.

  Manisa’da; İş-Kur, Ticaret ve Sanayi Odası, Milli Eğitim işbirliğiyle sanayiye vasıflı elamanı yetiştirmek ve işsizlere iş kapısı açmak amacıyla ‘Uzmanlaşmış Meslek Edindirme’ projesi başlattı.Bu kapsamda Polinas Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde kaynakçılık, elektrik pano tasarımı, gazaltı kaynakçılığı ve CNC torna-tezgah operatörlüğü kursları açılması planladı.

  Günlük 15 lira da harçlık

  Başvuruları 10 Ocak’ta almaya başlayan İş-Kur yetkilileri, kurslara ilgisiz kalındığını belirtti. İl Müdürü Yüksel Uçar, “Manisa’da 27 bin işsiz var. Bir kursa en az 25 kişinin devam etmesi gerekir. Ama toplamda 36 kişi başvurdu. Bu kurslardan mezun olanların hepsi iş sahibi olacak. Çünkü bu kurslar firmaların taleplerine göre açılıyor. Kursiyerlerin kurs süresince sigortaları yapılacak ve günlük 15 TL harçlık verilecek” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı