İZMİR HABERLERİ

İş dünyasının ihtiyacına göre bölüm açıyorlar

DHA
18.07.2017 - 10:24Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), 2017- 2018 akademik yılına yeni bölüm ve programlarla başlayacak. Yeni akademik yılda İzmir Ekonomi ailesine dâhil olan gençler, yeni nesil tıp eğitimi alacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 60 öğrenci kabul edilecek.

Türk bilim dünyasına yön verecek gençlerin yetişeceği, Fizik, Matematik, Ekonomi bölümleri ile Çağrı Merkezi Hizmetleri, Emlak ve Emlak Yönetimi, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Bilgisayar Programcılığı (ikinci öğretim) ve Grafik Tasarım (ikinci öğretim) programları, ilk öğrencileriyle bu yıl eğitime başlayacak. İEÜ yetiştireceği gençlerle, fen bilimleri ve tıp alanlarında yeni gelişmelere imza atacak, tasarım gücü kuvvetli, yaratıcı, girişimci, yenilikçi mühendisliği Türkiye’ye armağan edecek. İEÜ aynı zamanda Meslek Yüksekokulu programlarıyla da iş dünyasının ihtiyacı olan işe hazır elemanların yetişmesini sağlayacak. İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan, 16 yıl önce eğitim hayatına başlayan üniversitenin bilgi üreten gençler yetiştirdiğini belirterek, “Geleceğin mesleklerine yönelik bölüm ve programlar açmaya büyük önem veriyoruz. Bilgi ve teknoloji bir bütündür. Geleceğin bilim dünyasında İzmir Ekonomili bilim insanlarını yetiştirme hedefiyle ilerliyoruz. Eğitim dilimiz İngilizce. Fizik, Ekonomi ve Matematik bölümlerimizde öğrencilerimiz İngilizce eğitim görecek. Yine yeni nesil ve e-öğrenme üzerine kurguladığımız Tıp eğitiminde öğrencilerimiz, hem İngilizce tıp eğitimi görecek hem de hasta odaklı eğitimi ilk yıllardan alacak" dedi.

"İŞ DÜNYASININ İHTİYACI MEZUNLAR İZMİR EKONOMİ’DEN"

Eğitim ve araştırma üniversitesi olarak hizmet verdiklerini, başarı grafiğini hep yukarı yükselttiklerini aktaran Prof. Dr. Muğan, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu mesleki birikimi yüksek mezunlar yetiştirdiklerini de söyledi. Prof. Dr. Muğan, bu yıl Çağrı Merkezi Hizmetleri, Emlak ve Emlak Yönetimi, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Bilgisayar Programcılığı (ikinci öğretim) ve Grafik Tasarım (ikinci öğretim) programları ilk kez öğrenci alacaklarını kaydetti. İş dünyasının ihtiyaçlarına yanıt olacak programlarda eğitim verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Muğan, meslek seçiminin kişinin hayatını etkilediğini belirterek, “Sevdiğiniz işi yapmak, kendinize ve ülkenize katkı sağlamaktır.  Bilgisayar çağının gençlerini yetiştiriyoruz. Fen bilimleri, sosyal bilimler ve tıp alanındaki gelişmeleri bizim gençlerimizin yönlendirmesini istiyoruz. Türkiye’nin bilimsel gücünü ortaya koyacağız. Geleceğimizi bilim üzerine inşa ediyoruz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İş dünyasının ihtiyacına göre bölüm açıyorlar haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:15
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı