İş dünyasında yeni fobi

Hürriyet Haber
07.09.2012 - 08:20 | Son Güncelleme: 07.09.2012 - 08:20

Zenoglosofobi kaygıyla başlıyor, acil önlem gerekiyor.

Zenoglosofobi (Latince Xenoglossophobia) yani yabancı dil korkusu.../images/100/0x0/55ea888ef018fbb8f8863570 

Eğer siz de özellikle iş ortamında yabancı bir dil konuşmak veya yazmak zorunda kaldığınızda yoğun bir endişe hissediyorsanız bu fobiye sahip olma olasılığınız çok yüksek.

Bu fobiye sahip insanlar, bilinçli ya da bilinçsiz olarak yabancı dil konuşulan ortamlardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorlar. Fobinin temelinde ise gülünç duruma düşme ve hata yapma korkusu yatıyor. Genellikle bu fobinin başlangıcı, ortaokulda yabancı dille ilk karşılaşma dönemlerine kadar uzanıyor. Öğretmen veya sınıf koşullarının yetersizliği bu fobinin gelişmesinde önemli rol oynuyor.

İNGILIZCE KONUŞMA FOBINIZIN OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ?

İngilizce konuşmak zorunda kaldığınız ortamlarda iyi bildiğiniz tüm kelimeleri bir anda unutuyorsanız... İngilizce konuşacağınız zaman sıkılmaya ve kaygı duymaya başlıyorsanız, Zenoglosofobi sizi de etkilemeye başlamış olabilir.

TÜRKIYE’NIN ILK VE TEK İNGILIZCE KONUŞMA KORKUNUZU YENEBILECEĞINIZ PROGRAMI: QUATORIAL İNGILIZCE PROGRAMI.

EFINST İngilizce Dil Okulları, dil bilimci ve uzman psikologların desteği ile mükemmel bir program geliştirdi: Quatorial İngilizce Programı... Modüler sistemi sayesinde hem birebir özel ders, hem de küçük grup dersleri olarak verilebilen programla, özellikle zaman sorunu yaşayan profesyoneller zaten bildikleri İngilizceyi aylarca uğraşmadan çok kısa bir sürede, büyük bir özgüvenle kullanabilir hale geliyorlar.

40 SAATTE, İNGILIZCE BILDIĞINIZIN FARKINA VARIN.

Quatorial İngilizce Programı, temelde zaten bildiğiniz ancak bir nedenle kullanmaktan çekindiğiniz pasif kelimeleri belirleyerek onları güvenle, doğru ve aktif bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Bir anlamda zihninizin farklı yerlerine dağılmış, üzeri örtülmüş bilgiyi gün yüzüne çıkarıyor, düzenliyor ve kullanımınıza sunuyor. Programin öncü metodolojisi gereği her yarım günde farklı bir öğretmenle çalışmanızı şart koşuyor. Böylece değişik aksanları dinleyerek anlama yeteneğiniz de gelişmiş oluyor.

SONUÇ GARANTİ

Quatorial İngilizce programına katılan herkes, belirlenen hedeflere ulaşana kadar İngilizce eğitimlerini ek bir ücret ödemeden sürdürebiliyorlar.

 SÜRESI KISA, HEDEFI BÜYÜK PROGRAM.

5 tam gün veya 2 hafta sonunda alınabilen Quatorial İngilizce Programı, konuşma korkunuzu silip atıyor. Program sonunda hedefinize bağlı olarak İngilizce bir sunum/telefon görüşmesi yapabilir veya İngilizce bir e-postayı kendi başınıza yazabilir hale gelmeniz hedefleniyor.

Detaylı bilgi için efdilokulu.com adresini ziyaret edebilir veya şubelerimizi arayabilirsiniz.

EFINST Levent: 0212 282 90 64-65

EFINST Suadiye: 0216 302 72 50

EFINST Florya: 0212 571 64 24

 facebook.com/EFINST

twitter.com/EFINST

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN...

 

 

Etiketler:

    Sayfa Başı