ÇORUM HABERLERİ

İş dünyasına "Verimlilik Proje Ödülleri"ne katılım çağrısı

AA / Gazi Nogay
17.12.2014 - 16:23Son Güncelleme :

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Çorum İl Müdürü Ocak, sanayi ve hizmet sektörlerindeki işletmelerin uyguladığı verimliliği artırma projelerini teşvik etmek amacıyla düzenlenen "Verimlilik Proje Ödülleri" değerlendirmesine başvurmaları konusunda iş dünyasına çağrıda bulundu

AA / Gazi Nogay

ÇORUM (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Çorum İl Müdürü Murat Ocak, sanayi ve hizmet sektörlerindeki işletmelerin uyguladığı verimliliği artırma projelerini teşvik etmek amacıyla düzenlenen "Verimlilik Proje Ödülleri" değerlendirmesine başvurmaları konusunda iş dünyasına çağrıda bulundu.

Ocak, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal'ı ziyaret ederek, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca düzenlenen "Verimlilik Proje Ödülleri" değerlendirmesi hakkında bilgi verdi.

Türkiye'nin rekabet gücünün artırılmasına ve ekonominin verimlilik temelli, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına yönelik olarak bakanlık tarafından her yıl değerlendirme yapıldığını ifade eden Ocak, şunları kaydetti:

"Sanayi ve hizmet sektörlerindeki işletmelerin uygulamış oldukları verimliliği artırma projelerini teşvik etmek amacıyla her yıl 'Verimlilik Proje Ödülleri' verilmektedir. Buna göre, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler ve kamu kurumları uygulamış oldukları verimliliği artırma projeleri ile ödüle başvurabileceklerdir. Bu kapsamda, ödüle başvurmak veya bağımsız değerlendirici olarak süreçte yer almak isteyenlerce http://vgm.sanayi.gov.tr internet adresinde yer alan başvuru formunun 9 Ocak 2015 tarihine kadar doldurularak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü'ne iletilmesi gerekmektedir. Konuyla ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarına da bilgilendirme yapılacaktır."

TSO Başkanı Başaranhıncal da Verimlilik Proje Ödülleri Projesi’nin önemli bir uygulama olduğunu belirterek, "İşletmelerimiz bu projeyi iyi değerlendirmeli. Çorum'dan bir ya da birkaç firmanın bu ödülü alması, kentimizin marka değerine katkı sağlayacaktır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çorum haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çorum haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İş dünyasına "Verimlilik Proje Ödülleri"ne katılım çağrısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:21
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı