Ege Haberleri

EGE

  İş dünyası gözüyle Kürt sorunu

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  26 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 26 Temmuz 2012 - 15:01

  İzmirli ve Doğulu işadamları İzmir’de, “İş Dünyası Gözüyle Kürt Sorunu Çalıştayı” düzenleyecek.

  Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) ile Doğu Güneydoğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED), 29 Ağustos’ta İzmir’de, “İş Dünyası Gözüyle Kürt Sorunu Çalıştayı” düzenleyecek.
  BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Şükürer, etkinliğin bağlı bulundukları Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu himayesinde gerçekleştirileceğini belirterek, şunları söyledi:

  Gelişime ipotek
  “Ülkemizde yaşanan ve ‘Kürt Sorunu’olarak adlandırılan, bu topraklarda yaşayan herkesi yakından ilgilendiren sorun, demokrasinin Türkiye’de tüm kurum ve kurallarıyla köklü bir şekilde yerleşmesinin önünde engel teşkil etmektedir. Bu sorunun demokratik yollarla çözülmeyişinden ötürü yaşanmakta olan kaotik ortamın, ülke kaynaklarını tüketmekte olduğu gibi, ülkenin gelecekteki ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel gelişimini de ipotek altına almaktadır.”

  Ülke insanına borç
  Çalıştayın bu konuda sözü olan iş insanlarıyla “cesur söylemlere” ulaşmayı hedeflediğini de aktaran Şükürer, “Konfederasyonumuz ve federasyonlarımız böylesi bir girişimi bu ülke insanına borç görmektedir. Ülkenin batısından yükselecek bir sesin çok daha anlamlı olacağı düşünülmektedir. Barış ve istikrar ortamı, hepimizin ve herkesten fazla doğu ve güneydoğu iş insanlarının özlemidir” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı