Ege Haberleri

  İş dünyası

  Hürriyet Haber
  19.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yaşar’ın emektarlarına plaket

  YAŞAR Turizm Grubu, holdingin 55. Çeşme Altın Yunus ise 26'ncı kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediği jübile sertifika töreninde, topluluğa uzun yıllar hizmet eden 21 çalışanını

  ödüllendirdi. Holdingin Turizm Grup Koordinatörü Sami Türkay ve Altın Yunus Oteli Genel Müdürü Ayhan Alpakın'ın katıldığı törende, 5, 10, 15 ve 20. yılını dolduran personele berat ve çeşitli hediyeler verildi.

  Hedef 20 milyon $

  BAK Ambalaj, bu yıl 20 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor. İngiltere, Fransa, Almanya, Yunanistan, Romanya, İran, Ürdün, Suriye ve İsrail'e ihracat yapan Bak Ambalaj, mevcut pazarlarda genişleyerek büyümeyi planlıyor. Bu amaçla insan kaynakları ve teknoloji yatırımlarına büyük önem verdiklerini belirten Bak Ambalaj yetkilileri, ‘‘Yatırımlarımızın karşılığını hedeflerimizi yakalayarak alıyoruz’’ diyor.

  Nazilli’ye Beko shop

  BEKO'nun Nazilli Bayii, Belediye Başkanı Esat Ergüler ve BEKO Sanayi ve Ticaret Satış Direktörü Şirzat Subaşı tarafından açıldı. Vahap, Osman ve Abdullah Ağaca kardeşlerin ortaklığındaki Evkur Dayanıklı Tüketim Mallari Sanayi ve Ticaret'in sahibi olduğu Kıbrıs Caddesi'ndeki Beko Shop'a, Nazilli halkının ilgisi de büyük oldu.

  Ege’den kanola

  MANİSA’da 1981’den beri faaliyet gösteren Yonca-Ege Yağ Sanayi ayçiçek ve mısırözü yağından sonra Avrupa ve Amerika'da tercih edilen kanola bitkisi yağını da piyasaya sürüyor.

  Kutsan büyüyor

  TİRE Kutsan, üretim ve satış hedeflerini yükseltti. Genel Müdür Tamer Karamollaoğlu, yılın ilk 6 aylık döneminde satışlarının geçen yıla göre arttığını belirterek, ‘‘Kutu satışımız yüzde 6, kağıt ise yüzde 105 arttı. Kârımız ise 639.2 milyar lira oldu. Geçen yıldan kalan modernizasyon ve yenileme yatırımlarımızı sürdürüyoruz’’ diye konuştu.

  İzinsiz telsiz

  SETKOM'un yeni telsizi Tandy ProCom 446 piyasa sunuldu. İzmir ve Ege Bölgesi'nde yeni satış noktaları aracılığıyla tüketicilerin beğenisine sunulan telsiz hat kirası ve konuşma ücreti ödemeden, ilgili kuruluşlardan özel izin almadan, uzun süre konuşulabilme özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni telsizler, üniversite kampüsleri, özel güvenlik firmaları, otel-tatil köyleri gibi kuruluşlardan büyük ilgi gördü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı