Ege Haberleri

EGE

  İş Dünyası

  Hürriyet Haber
  23 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 23 Mayıs 2000 - 00:01

  Milenyuma özgü Löher asansörü

  LÖHER Asansör Sanayi, İNELEX'2000 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdivenler Fuarı'na katıldı. Makine dairesi olmayan ve kulesi bulunmayan milenyum asansörünü, fuar ziyaretçilerine manken Asuman Karause tanıttı. Asansörün enerji tasarrufu sağladığını belirten Löher Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aktaş, ‘‘Asansöre binenler sallanma hissettmiyor’’ dedi.

  Pınar'ın adını dünya duyacak

  YAŞAR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Yaşar, Pınar'ın hızla dünya devleri arasında yerini aldığını söyledi. Çeşme Altınyunus'taki bayiler toplantısında konuşan Yaşar, ‘‘Ege'den çıkan Pınar, şimdi bayrağını Almanya'da dalgalandırıyor. Sırada İngiltere ve Fransa var. 2000, Pınar'ın ismini ve ürünlerini dünyaya yayma yılı’’ dedi.

  Yapı 2000'de ME-PA'ya ilgi

  LAMİNAT parke üreten Belçika Decolam'ın Türkiye distribütörü ME-PA Mobilya Malzemeleri Sanayi, İstanbul'daki Yapı'2000 Fuarı'na katıldı. ME-PA'nın standında en büyük ilgiyi da Decolam'ın yeni ürünü ‘‘go click’’ sistemli laminat parkeler gördü. ME-PA Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bulunmaz, ‘‘20 farklı ağaç deseni olan parkelerimizi sergiledik. Decolam Yönetim Kurulu Başkanı Rene Declerq da geldi’’ dedi.

  3 EGS şirketi borsa yolunda

  GEÇEN ay halka açılan EGS Holding'in ardından, gruptaki 3 finans şirketine daha borsa yolu göründü. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Turhan, EGS Leasing, EGS Factoring ve EGS Sigorta'yı yıl sonuna kadar halka açmayı hedeflediklerini belirterek, ‘‘EGS Bank'ı ise 2001'de halka arzedeceğiz. Finans şirketlerimizin yüzde 25'i şu anda halka açık’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı