Ege Haberleri

  İş Dünyası

  Hürriyet Haber
  29.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mert Optik'te evlilik yakın

  YATIRIMLARIYLA teknolojik gelişimini tamamlayan Mert Optik, bir Alman firması ile ortaklık hazırlığı yapıyor. Mert Optik'in sahibi Mert Pala, ‘‘Görüşmeler olumlu sonuçlanırsa yüzde 50-50 ortak olacağız. Firmanın bize teknolojik olarak verebileceği bir şey yok. Ortaklığımız sadece ticari amaçlı. Bu nedenle teklif edilecek miktar bizim için çok önemli'' dedi.

  Ege Endüstri'nin gözü Mısır'da

  GEÇEN yıl 12 trilyon lira ciro yapan Ege Endüstri'nin bu yılki hedefi ise 21 trilyon. Üretimin yüzde 60'ını ihraç ettiklerini belirten Genel Müdür Orhan Atiker, ‘‘Önemli pazarlarımızdan İran'daki durgunluk bizi olumsuz etkiledi. Mısır'da bir montaj şirketine dingil üretimi için görüşüyoruz. Olumlu sonuç alırsak 5 milyon dolarlık dingil satacağız'' dedi.

  Ünal Tarım bu yıl güçlenecek

  ÜNAL Tarım Yönetim Kurulu Başkanvekili Latif Ünal, 2000'e umutla girdiklerini belirtti. Bu yıl yatırım yerine işletme sermayesini güçlendirmeyi hedeflediklerini söyleyen Ünal, ‘‘Yurtdışında da olumlu gelişme yaşanıyor. Yüzde 70 olan ihracatımızı yüzde 90'lara çıkaracağız. 2000 hedeflerimizin büyük bölümünü de hayata geçirmeyi planlıyoruz'' dedi.

  120 milyon dolar ihracat hedefi

  İZMİR Demir Çelik, yıl sonunda 120 milyon dolarlık ihracat hedefliyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yıl sonu hedeflerine ulaşamadıklarına dikkati çeken İDÇ yetkilileri, ‘‘Bu yıl gerek Türkiye ekonomisinde, gerekse yurtdışında ekonomik durgunluk ve kriz aşıldı. Piyasalar canlanıyor. Yıl sonunda 750 bin ton kütük, 610 bin ton da mamul üretim hedefimizi tuturacağız. İhracat hedeflerimizde de sapma olmayacağını öngörüyoruz'' dedi.

  Lafarge Beton kalite belgesi aldı

  LAFARGE Beton, kalite ve güvenilirliğini SGS Yarsley International tarafından verilen ISO 9001 kalite güvence sistemi belgesi ile onayladı. İzmir ve yöresine 1993'ten bu yana 4 beton tesisi, 28 transmikser ve 6 beton pompası ile hizmet veren firma, yıllık 300 bin metreküp üretim kapasitesine sahip. Şirket yetkilileri Lafarge'nin geçen yıl 10,1 milyar dolar ciro yaptığını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı