Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İş bitirici çete operasyonunda 12 gözaltı

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  14 Ekim 2008 - 16:21Son Güncelleme : 14 Ekim 2008 - 16:21

  MUĞLA İl Jandarma Komutanlığı, bazı bürokratların adını kullanarak iş takipçiliği yapacakları vaadiyle işadamlarını dolandırdıkları ileri sürülen bir çeteye yönelik 6 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

  ‘Şafak’ adı verilen operasyonda aralarında mali müşavir, gazeteci, müteahhit ve diş hekimlerinin de bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Operasyonun sürdüğü, gözaltı sayısında artış olabileceği belirtildi.

  Bir ihbarı değerlendiren Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde üst düzey bürokratların ismini kullanarak, belediye ve tapu dairesindeki sorunlarını çözme vaadiyle kandırdıkları işadamlarından binlerce YTL dolandırdıkları belirlenen bir suç örgütünü bir yıl süreyle teknik takibe aldı.

  Suç örgütü üyelerinin Ankara, Mersin, Antalya, Aksaray ve Adana'daki bazı kişilerle de bağlantı halinde oldukları tespit edildi. Bunun üzerine, bugün sabah saatlerinde harekete geçen jandarma ekipleri, 6 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında çetenin elebaşılığını yaptığı ileri sürülen mali müşavir Hikmet Canatalay (65) Ankara'da diş hekimliği yapan kardeşi emekli yarbay Baturay Canatalay (63), yeğeni muhasebeci İlker Canatalay (37), gazeteci Gülşah Güyük (28), Yalçın Yılmaz (49), Mustafa Şengül (37) Marmaris'te, adı açıklanmayan 6 kişi de Bodrum'da yakalanarak gözaltına alındı.

  Gözaltına alınan zanlılar Muğla İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Zanlıların, işlemlerinin ardından sorgulanmak üzere Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı'na gönderilecekleri bildirildi. Operasyonun devam ettiği, gözaltına alınanların sayısında artış olabileceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı