İş Bankası Pronet ile çalışacak

Hürriyet Haber
04 Mayıs 2010 - 10:36Son Güncelleme : 04 Mayıs 2010 - 10:36

İş Bankası, 2 bini aşkın şube ve ATM’ye yeni elektronik güvenlik sistemi kurdu.

Güvenlik sektörünün önde gelen firmalarından Pronet, ilk defa uygulanan bir sistem ile Türkiye İş Bankası şube ve ATM’lerinin güvenliğini üst seviyelere çıkardı.

En ileri teknolojilerden yararlanılan proje çerçevesinde Türkiye’de ilk kez bir elektronik güvenlik sistemiyle alarm haberalma merkezi arasında network, GSM/GPRS ve PST iletişim yöntemlerinin hepsi aynı anda kullanılarak ve birbirlerini yedekleyecek şekilde bağlantı sağlanarak, yenilikçi bir güvenlik altyapısı oluşturuldu. 2 bini aşkın şube ve ATM’ye yeni elektronik güvenlik sistemi kurulumunun gerçekleştirildiği proje kapsamında birçok ATM’ye de yeni CCTV yani kapalı devre kamera sistemi kuruldu.

Pronet Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu, Genel Müdür Yardımcısı Engin Kurtay konuya ilişkin şunları söyledi:

"Türkiye İş Bankası ile yaptığımız çalışmada işe önce ATM güvenliğini yenilemekle başladık. Sağladığımız ATM güvenliği, Türkiye İş Bankası’nın tüm güvenlik sisteminin değiştirildiği projenin en önemli halkalarından biri oldu. Daha sonra bunu şubelerin güvenliği takip etti. İş Bankası için, Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bu proje ile şube, ATM, banka personeli ve müşterilerin en yeni teknolojilerle korunduğunu söyleyebiliriz. Proje çerçevesinde tüm şubelerin mevcut güvenlik ve yangın ihbar sistemleri de gelecekteki ihtiyaçları karşılayacak şekilde geliştirildi. Bunu yaparken her şubeyi, ihtiyacına göre özel bir yapı ve teknolojiler ile donattık ve güvenliğini sağladık. Yüksek teknolojiye sahip donanımlardan oluşan bu yeni altyapı ile şubelerin yanı sıra Türkiye İş Bankası bünyesindeki offside ATM’lerin iç kabin ve dış çevre güvenliğini de yeni elektronik güvenlik sistemleri ve kapalı devre kamera sistemleri (CCTV) kullanarak yeniledik. Kullandığımız elektronik güvenlik sistemleri kabin ve kabin içi kasanın hırsızlık ve yangın tehlikesine karşı korunmasını sağlıyor. Kapalı devre kamera sistemleri kullanarak ise ATM kabinlerinin önü ve iç kısımları 7/24 kayıt altına alınmış bulunuyor. Ülkemizin en saygın kurumları arasında yer alan Türkiye İş Bankası ile olan işbirliğimiz kapsamında, önümüzdeki dönemde yeni projelere imza atmaya devam edeceğiz."

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı