İş Bankası ile ABİGEM arasında kredi anlaşması

A.A.
12 Temmuz 2007 - 15:13Son Güncelleme : 12 Temmuz 2007 - 16:49

Türkiye İş Bankası ile Kocaeli Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) arasında, ABİGEM'den hizmet alan firmaların nakit kredi kullanabilmeleri amacıyla protokol imzalandı.

Kocaeli Sanayi Odası Toplantı Salonundaki protokolün imzalanması öncesinde açıklama yapan Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, banka olarak bugüne kadar sanayi ve ticari kuruluşlara her zaman destek olduklarını söyledi.

2002 yılından bu yana da KOBİ'lere uygun koşullarda kredi verdiklerini ifade eden Söyler, Kocaeli ABİGEM'den hizmet alan firmalarla uygun koşullarda ticari çalışma ortamı yaratmak istediklerini de belirtti.

İmzalanacak protokolün sosyal sorumluluğunun da bulunduğunu ifade eden Söyler, şunları kaydetti:
“Türkiye'nin ekonomik gelişiminin itici gücünü oluşturan sektörleri ve alanları desteklemeyi her zaman öncelikli olarak değerlendiriyoruz. İş Bankası bu yaklaşımını ülkemizin çok ciddi bir ekonomik krizin etkileri altında zor günler geçirdiği dönemlerde bile devam ettirmiştir. Bu sayede üretim sektörleriyle ekonomimizin lokomotifini oluşturan sektörlerle ilişkilerimiz zenginleşmiştir. Türkiye'deki KOBİ'lerin rekabet düzeylerini artırmalarına ve potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı olacak profesyonel yönetim danışmanlığı ve eğitim hizmetleri sunarak, bölgelerin ekonomik kalkınmasına destek olmak amacıyla faaliyet gösteren ABİGEM'ler arasında Kocaeli ABİGEM'in önemli yeri bulunmaktadır.”

8 ALANDA KREDİ

Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli ABİGEM AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Kanbak da anonim şirketi haline gelen Kocaeli ABİGEM'in önemli müşteri portföyü bulunduğunu söyledi. KOBİ'lerin nakit bulmada bazı sıkıntıları olduğunu ifade eden Kanbak, yapılacak protokolün hem İş Bankası, hem de firmalar açsından önemli avantaj sağlayacağını vurguladı.

İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Sezai Sevgin ise KOBİ'lerin yanında olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, protokol kapsamında tabana yaygın bir kısım kredi ürünlerinde, farklılaşan gereksinimlere yönelik alternatif faiz oranları belirlediklerini bildirdi.

Sevgin, yüzde 1,52 oranından başlayan faizlerle uygulanacak kredilerin işletme, yatırım, ihracat, teknoloji, eğitim, forfaiting, işyeri ve ticari taşıt kredisi alanlarında verileceğini kaydetti.
Açıklamaların ardından protokol, Kanbak ve Söyler tarafından imzalandı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı