İSTANBUL HABERLERİ

İş Arayan Kadınlar Ekonomik Özgürlüklerine Kavuşacak

IHA
10.07.2015 - 13:08Son Güncelleme :
IHA

Beylikdüzü Belediyesi’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 yılı Kadın İstihdamının Arttırılması Mali Destek Programı kapsamında hazırladığı "İş’te Destek" projesi; belediye, üniversite, STK ve iş dünyasını buluşturarak Beylikdüzü’nde yaşayan 18-45 yaş arası iş arayan 350 kadını 60 kadar işletmede istihdam edecek.
Kadının sosyal konumuna her zaman öncelik veren Beylikdüzü Belediyesi, toplumun kanaat önderlerini de yanına alarak İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Kadın İstihdamının Arttırılması Mali Destek Programı’na bir proje geliştirdi. Oldukça başarılı bulunan İş’te Destek programı tamamen Beylikdüzü’nde yaşayan ve çalışmak isteyen kadınların ekonomik refaha kavuşmalarını amaçlıyor.
Maliyetlerinin yüzde 90’ı İSTKA tarafından fonlanacak İş’te Destek projesi kapsamında belediye, üniversite, STK ve iş dünyasını buluşturan projenin öncelikli hedefi Beylikdüzü’nde yaşayan ve iş arayan kadınlar olacak. Beylikdüzü’nde başlayacak olan İş’te Destek projesi kapsamında Beylikdüzü’nde yaşayan 18-45 yaş arası iş arayan 350 kadının Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesinin desteği ile 60 işletmede istihdam edilmeleri hedefleniyor. İstihdam hedefinin yanı sıra proje kapsamında kadınlara ve işletmelere Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı ve Haklar Eğitim Seminerleri verilecek. Böylelikle firmaların Kadın Dostu İstihdam ilkelerini benimsemeleri de teşvik edilecek.
KADINLAR İŞGÜCÜNE KATILACAK
Beylikdüzü Belediyesi’nin öncülüğünde Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında İşkur İl Müdürlüğü ve Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi iştirakçiliğinde yürütülecek proje kapsamında Beylikdüzü ilçesinde yaşayan iş arama sürecindeki 350 kadının işgücüne katılımı, devamlılığı noktasında bilinçlendirilmesi ve kadın dostu istihdam alanlarının yaratılmasına ilişkin özel sektörde farkındalığın arttırılması hedefleniyor.
SEMİNERLER BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN HAZIRLANIYOR
Projenin önemli bir ayağı olan Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı ve Haklar Eğitim Seminerlerinin içerikleri proje ortağı olan Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hazırlanacaktır. İstihdamın verimli bir şekilde sağlanabilmesi, eğitim içeriklerinin geniş kitlelere ulaştırmak için iş arayan kadınların ve işçi arayan firmaların eşleştirecek geniş kapsamlı bir portal proje kapsamında oluşturulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden İş Arayan Kadınlar Ekonomik Özgürlüklerine Kavuşacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İş Arayan Kadınlar Ekonomik Özgürlüklerine Kavuşacak haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:50
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı