MERSİN HABERLERİ

İş Akademisi'nde sertifika zamanı

DHA
28.04.2017 - 16:14Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Üniversitesi ile Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği işbirliğinde yürütülen AB İş Akademisi Projesi kursiyerleri sertifikalarını aldı.
Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'ndeki sertifika törenine Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Adana'nın merkez Çukurova İlçe Belediyesi ve Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Soner Çetin, İş Akademisi Proje Yöneticisi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ile kursiyerler katıldı.
Törende konuşan Rektör Çamsarı, üniversite mezunu gençlerin işsiz kalmasının Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olduğunu belirterek şunları kaydetti:
"İş Akademisi Projesi’ni bu soruna çözüm üretecek faaliyetler ile Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği işbirliğinde tasarlayıp Avrupa Birliği’ne sunduk. AB Genç İstihdamın Desteklenmesi Programı kapsamında Üniversitemiz ile Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği işbirliğinde yürütülen İş Akademisi Projesi’nin bildiğiniz üzere bugün son aşamasındayız. Üniversitemiz mezunlarının istihdamına yönelik destek veren kariyer merkezimizin etkinliğinin artırılması ve mezunlarla iletişimin mezuniyet sonrasında daha güçlü şekilde sürdürülebilmesi için çalışmalarımız devam etmekte."

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden İş Akademisi'nde sertifika zamanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İş Akademisi'nde sertifika zamanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı