VAN HABERLERİ

İş Adamı Köroğlu OSB İçin Aday

IHA
14.07.2015 - 10:21Son Güncelleme :

OSB SEÇİMLERİ ÖNCESİ ADAY MAHMUT KÖROĞLU İFTAR VERDİ

IHA

VAN (İHA) – İş adamı Mahmut Köroğlu, Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanlığı için aday olduğunu bildirdi.
Bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelerek adaylığını açıklayan Mahmut Köroğlu, “Organize Sanayi Bölgeleri az gelişmiş bölgelerde yatırımcıya alt yapısı hazır, ulaşım imkânları yeterli düzeyde olan yerler sunmak ve buralarda yapılacak yatırımları teşvik yönüyle önemli bir misyona sahiptir. Ayrıca işsizliği azaltmada, bölgeler arası gelişmişlik farkı gidermede, yabancı yatırımcılar için çekim alanı olmada, küçük işletmelerin gelişmesinde, kalite ve verimliliğin artışında en önemli rolü üstlenmektir. Anadolu’da birçok OSB’nin ihracatta ülke ortalamasının üzerine çıkması dikkati çeken önemli bir noktadır. Ancak bu durum kentimize yansımamıştır. Kurulduğu günden bu yana istendiği performansı yakalamayan ve yatırımcılarımızın taleplerini karşılamayan Van Organize Sanayi Bölgesi’nde daha aktif çalışmalara imza atılması gerekmektedir. Bu nedenle sorun yaratan değil, sorunları çözen bir yönetim anlayışı ile Organize Sanayi Bölgesi yönetimine talip olmaya karar verdik” dedi
“OSB’NİN EN ÖNEMLİ SORUNU GÜVENLİK SORUNUDUR”
OSB’de en önemli sorunun güvenlik sorunu olduğunu belirten Köroğlu, “Bununla beraber altyapı, sorunu, üstyapı sorunu, çevre sorunu, ulaşım ve sağlık sorunları var. Şunu net olarak söyleyebiliriz, sadece OSB imkânları ile bu sorunların çözümleyeceğimizi kabul etmemiz lazım. Bunun için başta kendi kişisel ve kurumsal imkan ve olanaklarımızı OSB’nin hizmetlerine sunacağız. Tüm enerjimizi OSB’nin sorunları için harcayacağız. Çünkü hepimizin bu şehre borcu olduğuna inanıyoruz. Bizlerde bu borcumuzu ödemek için çaba harcayacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden İş Adamı Köroğlu OSB İçin Aday hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İş Adamı Köroğlu OSB İçin Aday haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   12:03
  • İkindi
   14:41
  • Akşam
   16:59
  • Yatsı
   18:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı