TRABZON HABERLERİ

İş Adamı Celil Hekimoğlu Geleceğin Mühendis Adaylarına Konferans Verdi

IHA
15.10.2015 - 13:13Son Güncelleme :

HEKİMOĞLU DÖKÜM İCRE KURULU BAŞKANI CELİL HEKİMOĞLU, KTÜ TRABZON MESLEK YÜKSEK OKULU MAKİNE VE METAL TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜNDE DÜZENLENEN KONFERANS KATILDI.

IHA

Hekimoğlu Döküm İcra Kurulu Başkanı Celil Hekimoğlu, KTÜ Trabzon Meslek Yüksek Okulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü’nde düzenlenen konferansa katıldı.
Hekimoğlu Döküm Şirketler Grubu’nun kurumsal işleyişi hakkında öğrencilere bilgiler veren Celil Hekimoğlu, sektörde yaşanan zorlukları ve iş dünyasında bulundukları konumu aktardı. Dünya devleri Scania, Volvo, Mercedes ve CAT firmalarına yedek parça ihracatı yaptıklarını belirten Hekimoğlu, "Türkiye’de ihracat yapan firmalar arasında ilk 500 içinde yer almanın gururunu yaşıyoruz. Şirket bünyesinde 100’ü mühendis olmak üzere 500 kişi istihdam ediyoruz. Şirketimizin 3 ana esas temeli var. Bunlar dürüstlük, süreklilik ve kurumsallık. Bu 3 ana esas, olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor" dedi.
Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü öğrencilerine iş yaşamına yönelik önerilerde de bulunan Celil Hekimoğlu "Günümüz iş hayatında ekmek aslanın midesinde. Yarının çalışanları olacaksınız. Mutlaka lisan öğrenin. Stajlarınızı tam yapın. Bunlar sizin için çok önemli argümanlar olacaktır" ifadelerini kullandı.
Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Hekimoğlu, başarılı öğrencilere şirket bünyesinde staj yapabileceklerinin de sözünü verdi. Celil Hekimoğlu ayrıca, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerini Hekimoğlu Şirketler Grubu’na inceleme gezisi için davet etti. Okul Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ufuk Doğru, verdiği bilgiler ve sunduğu imkanlar nedeniyle Hekimoğlu’na teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden İş Adamı Celil Hekimoğlu Geleceğin Mühendis Adaylarına Konferans Verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İş Adamı Celil Hekimoğlu Geleceğin Mühendis Adaylarına Konferans Verdi haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  06:58
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:11
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı