Gündem Haberleri

  İrtica için benden duyarlı olamazlar

  Hürriyet Haber
  21.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Mesut Yılmaz, komutanların sert bildirisinin ardından çıktığı atv'deki Siyaset Meydanı'nda, ‘‘Hiçbir komutanın irtica konusunda benden daha duyarlı olduğunu kabul etmem’’ dedi. Yılmaz, canlı yayınlanan programda şu mesajları verdi:

  Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayınlanan bildiri geç kaldı. İçinde katıldığım şeyler var, katımadığım şeyler var. Ama netice itibarı ile ülkenin yönetiminin sorumluluğu bize aittir, hükümete aittir.

  Kuvvet komutanları toplanmışlar ve aralarında son gelişmeleri değerlendirmişler. Bununla ilgili görüşlerini açıklamışlardır. Demokratik bir tavırdır. Görüşlerini bu şekilde açıkça ortaya koymaları demokratik bir tavırdır. Ben bunu da tartışmayacağım.

  Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, irtica ile mücadalede benimki kadar kararlı bir hükümet gelmedi. Ordunun aynı hassasiyeti taşıması, devlet için bir güvencedir. Ama bu asıl görevin hükümete ait olduğu gerçeğini değiştiremez. İrtica ile mücadaleye hükümet 8.5 ayda en önemli konu olarak baktı. Benim hükümetimin kuruluşuna yol açan olay irticadır.

  Her Şura'da ordudan irticai faaliyet yüzünden insanlar atılmasına ve Silahlı Kuvvetler'in bunca kararlılığına rağmen, TSK'da bile bu tür kişiler ortaya çıkıyor.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı