Gündem Haberleri

  Iron Maiden çılgınlığı

  Hürriyet Haber
  09.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yapı Kredi Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde iki konser vermek üzere İstanbul'a gelen ve The Marmara Otel'de önce bir basın toplantısı yapan ünlü rock grubu Iron Maiden, Türk hayranlarını çılgına çevirdi. Türkiye'de birkaç rock müzik grubunu dinlediklerini ve Türkiye'de yapılan rock müziğin iyi düzeyde olduğunu belirten grup elemanları, İstanbul'daki hayranlarıyla buluşmanın kendilerini heyecanlandırdığını söylediler.

  İki gün boyunca Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda konser veren Iron Maiden fanatikleri gittikleri her yerde topluluğu izlediler. The Marmara Oteli'nde yapılan basın toplantısından itibaren kapıda bekleyen hayranları, konser alanında da bayraklar açıp, çılgınca bağırararak tezahürat yaptılar.

  İngiliz yeni dalga Heavy Metal'in kurucusu olarak bilinen ‘‘Iron Maiden’’ adını ortaçağdaki engizisyon mahkemelerinde içinden hiç kimsenin canlı çıkmadığı işkence aletinden alıyor. 1970'lerin sonlarında kurulan grup bir çok eleman değişikliğine uğradıktan sonra bugün Paul Di'anno, Dennis Stratton, Dave Murray, Steve Harris ve Clive Burr'dan oluşan kadrosuyla müzik çalışmalarına devam ediyor. 15 yıldan beri devam eden başarılı müzik kariyerlerini ‘‘Fear of the Dark’’, ‘‘Killers’’, ‘‘Live After Death’’ gibi albümleriyle doruğa taşımışlardı.

  Bilet fiyatlarını yüksek buldular

  Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği konserin bilet fiyatlarının yüksek olması, bir grup hayranı kapıda bıraktı. İçeri giremeyen bazı müzikseverler, konseri Açıkhava Tiyatrosu'nun dışında sonuna kadar dinledi. İstanbul'daki konserlerini tamamlayan Iron Maiden, izleyicilerin yoğun talebine rağmen hayranlarını ikinci kez selamlamak için sahneye tekrar çıkmadı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı