« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İrlanda FIFA'ya şikayette bulunacak

İrlanda Futbol Federasyonu (FAI), dün akşam İrlanda ile Fransa arasında oynanan Dünya Kupası eleme maçının tekrarlanması talebiyle FIFA'ya şikayette bulunacaklarını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
FAI'den yapılan açıklamada, “Thierry Henry'nin kasıtlı biçimde elle oynadığı, dünyanın dört bir yanından milyonlarca futbol fanatiği tarafından video kayıtlarında izlenmiştir. Hakemin göz göre göre verdiği yanlış gol kararı sporun saygınlığını zedelemiştir. FIFA'ya maçın tekrarlanmasını sağlaması çağrısında bulunuyoruz” denildi.

Bu tür maç sonuçlarının geçersiz kılınması konusunda emsal kararların bulunduğuna işaret edilen açıklamada, Özbekistan ile Bahreyn arasında oynanan 2005 Dünya Kupası eleme maçına atıfta bulunuldu.

Fransız milli futbolcu Thierry Henry, İrlanda ile dün akşam Paris'te oynadıkları maçın uzatma bölümünde, takımına beraberliği ve Güney Afrika vizesini getiren gol pasını vermeden önce topun eline değdiğini kabul etmiş, İrlandalı futbol yetkilileriyle birlikte İrlanda Adalet Bakanı Dermot Ahern de maçın tekrar oynanmasını istemişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz