« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Irkçılık yapılıyor

Sırp futbolcu, Türkiye’de çok zor günler geçirdiğini belirtirken, "20 yıl sonra Manisa’da ilk kez ağladım. Beni aşağı çekmeye çalışıyorlar. Ancak ayrılmak gibi bir düşüncem yok. Pes etmeyeceğim" dedi.

Süleyman ARAT / Senad OK
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin Sırp asıllı yıldızı Mateja Kezman, ırkçılık iddiası ile gündeme oturdu. Manisaspor maçı sonrasında moralsiz ve üzgün bir halde gazetecilere açıklama yapan Kezman, "Burada bana karşı olanlar var. Sanki bana karşı bir şeyler gelişiyor. Sanki bana ırkçılığa benzer şeyler yapılıyor" dedi. Bir gazetecinin "Bu ırkçılık sözlerinden takımdaki Brezilyalıları mı kastediyorsun?" sorusuna ise Kezman, "Herkesi kastediyorum. Beni sevmeyen herkes bana ırkçılık yapıyor" cevabı verdi. Sırp futbolcu Manisa karşısında gördüğü kırmızı kartın ardından yaklaşık 20 yıl sonra ağladığını ifade ederek şunları söyledi:

"20 yıl sonra ilk kez ağladım. Hayal kırıklığına uğradım. Türkiye’de çok zor zamanlar geçiriyorum. İnsanlar beni ve karakterimi anlamıyorlar. Beni aşağı çekmeye çalışıyorlar. Kesinlikle kırmızı kartı hak etmedim. Türkiye’de 3 kırmızı kart gördüm. 3’ünü de hak etmediğimi düşünüyorum. Bazı insanlar beni burada görmek istemiyor. Bunu anlamıyorum.

Asla pes etmeyeceğim

Karakterimde son saniyeye kadar mücadele etmek var. Takımda beni seviyorlar, kulüpte saygı gösteriliyor.
Formum iyi durumda değil ama uğraşıyorum. Bugünden itibaren benim için Türkiye’de yeni bir hikayenin başlayacağını düşünüyorum. Çok fazla olumsuzluk yaşadım, ama güneşin yakında benim için parlayacağına inanıyorum. Asla pes etmeyeceğim. Ayrılmak gibi bir düşüncem yok. Bunlar saçmalık. 1.5 yıldır buradayım. Buraya alışıyorum. Burada çok şey öğrendim. Başkan tam anlamıyla arkamda. Şu anda ayrılmak kolay olanı seçmek anlamına geliyor. Zor olduğu zaman kalıp savaşmanız gerekiyor. Ben de bunu yapacağım. Kariyerimin en zor günlerini geçiriyorum."

Herkesi şaşırttık

Ligde G.Saray’ın oldukça gerisinde kalmalarıyla ilgili Kezman, "Sadece 8 maç oynadık. Bu tip durumlar lig maratonunda her zaman olur. Bunu konuşmak için erken, çok fazla kredi kaybettik, ama takımımıza güveniyorum. Belki önceliği Şampiyonlar Ligi’ne vermiş olabiliriz. Eminim ki sezon sonunda şampiyon olacağız. Şampiyonlar Ligi bizim için büyük bir fırsat oldu. Büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Çok iyi başladık. Beni Hollanda’dan, Sırbistan’dan ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinden arıyorlar. F.Bahçe’nin bu başarısı karşısında çok şaşırdıklarını söylüyorlar. Gruptan çıkacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

<ı>KARTKOLİK KEZMAN

Geçen yıl 24 maçta 5 sarı, 2 kırmızı kartla F.Bahçe’nin en çok cezalı duruma düşen futbolcusu olan Kezman, bu sezonun ilk haftalarında gördüğü kartlarla, geçen sezonu aratmadı. Manisa maçına 3 sarı kartla ceza sınırında çıkan Kezman, gördüğü kırmızı kartla Konyaspor maçında cezalı duruma düştü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler