Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İranlı tırnakçılar yakalandı

  A.A
  29.10.2008 - 20:05 | Son Güncelleme:

  Elazığ'da YTL bozdurmak isterken sahte para şüphesiyle göz altına alınan 3 çocuklu İranlı ailenin, “tırnakçılık” yöntemiyle hırsızlık yaptığı belirlendi. Baba ve anne tutuklandı.

  2 yaşındaki bebek de küçük olduğu için annesiyle cezaevine konuldu.

  Alınan bilgiye göre, emniyet güçleri çevre yolu kiralandığı belirlenen bir otomobili durdurdu. Araçtaki İran uyruklu aile üyeleri A.A, M.S, R.A. (14), L.A. (12) ve Z.A'nın (2), kimlik bilgileri kontrol edildi. Bu kişilerin kimlikleri ile pasaportlarının sahte olduğunu belirlendi. Ailenin Van, Muş ve Bingöl ilerinden Elazığ'a geldiklerini tespit eden polis, söz konusu il emniyet müdürlükleriyle temasa geçti.

  Soruşturmada, zanlıların Van'dan N.T'ye ait bin YTL, K.G'ye ait 500 YTL, Y.B'ye ait 550 YTL, M.A'ya ait 400 YTL'yi “tırnakçılık” yöntemiyle çaldıklarını belirlendi.

  Adli makamlara sevk edilen zanlılardan baba A.A. ve anne M.S. tutuklandı. Çocuklar R.A. ve L.A, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Harput Çocuk Yuvası'na yerleştirildi. İki yaşındaki bebek Z.A. ise ana bakımına ihtiyacı nedeniyle annesiyle cezaevine konuldu.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı