Dünya Haberleri

  İranlı komutan İsrail saldırısında öldü

  hurriyet.com.tr
  20.01.2015 - 01:35 | Son Güncelleme:

  İran, üst düzey bir Devrim Muhafızları komutanının, İsrail'in Suriye'de düzenlediği hava saldırısında öldüğünü doğruladı.

  Öldürülen İranlı komutanın isminin, General Muhammed Ali Allahdadi olduğu duyuruldu.İranlı komutan İsrail saldırısında öldü

  Devrim Muhafızları'nın internet sitesinde yayımlanan açıklamada, saldırıda aralarında İsrail tarafından öldürülen 2008 yılında öldürülen Hizbullah lideri İmad Muğniye’nin oğlu Cihad Muğniye’nin de olduğu altı Hizbullah üyesinin de öldüğü belirtildi.

  Açıklamada, Allahdadi'nin "Suriye hükümetine Selefi teröristlerle mücadelesinde danışmanlık yaptığı" iddia edildi.

  İSRAİL KONVOYU VURMUŞTU
  İsrail ordusuna ait bir helikopter dün Golan Tepeleri'ndeki Kuneytra kentinde Hizbullah’a ait üç araçlık bir konvoyu hedef almıştı.

  İsrailli bir yetkili, Channel 10 televizyonuna yaptığı açıklamada, “İsrail’e saldırı hazırlığında olan teröristlerin hedef alındığını” söylemişti.

  İranlı komutan İsrail saldırısında öldü
  Golan Tepeleri'ndeki tatbikata katılan İsrail askerleri

  NASRALLAH UYARMIŞTI
  Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Perşembe günü Lübnanlı El Meyadin televizyonunun konuğu olmuş ve İsrail’in Suriye’deki saldırılarının ‘Direniş eksenini hedef aldığını’ ve gerektiği takdirde cevap verebileceklerini söylemişti. Nasrallah, ellerinde en az 200 km menzilli İran yapımı Fetih 110 füzelerinin olduğunu açıklamıştı. Dünkü saldırının ardından Hizbullah’ın misillemede bulunabileceği ihtimali üzerine İsrail ordusu Lübnan ve Suriye sınırında teyakkuza geçti. 2003 yılında Suriye’deki savaşa, silahlı muhaliflere karşı dâhil olduğunu açıklayan Hizbullah, Suriye’nin güney cephesinde etkin.

  Etiketler: İranlı komutan
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı