MANİSA HABERLERİ

İran'daki fırsatlar Manisalı işadamlarına anlatılacak

DHA
28.03.2016 - 18:23Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), işadamlarına İran'da yatırım ve iş fırsatlarını anlatmak amacıyla 31 Mart günü 'İran'a Manisa'dan Açılan Kapı' konulu panel düzenleyecek.

Manisa TSO, Manisa işadamlarına İran'daki yatırım olanaklarının ve iş fırsatlarının anlatmak amacıyla panel düzenleyeceğini açıkladı. Manisa TSO Bülent Koşmaz Hizmet Binası'nda 31 Mart'ta yapılacak 'İran'a Manisa'dan Açılan Kapı' konulu panele, konuşmacı olarak İran Türkiye Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Hamid Zadboom'un katılacağı belirtildi. Panelde, uluslararası ambargonun kaldırılmasından sonra ticari ve ekonomik alanda ilişkilerin çok kolay geliştirebileceği düşünülen konular konuşulacak. İran'daki mevcut sanayi, ticari, ekonomik durum ve altyapıları ile ilgili bilgiler Manisalı İşadamlarına anlatılacak.

Uluslararası ambargonun kalkmasıyla İran'ın son dönemde öne çıkan bir ülke konumuna geldiğini belirten Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, "Dünya'nın birçok ülkesinin şimdiden İran'a adeta karargah kurduğunu görüyoruz. Yani başımızda yer alan komşumuz İran'da yaşanan bu gelişmelere seyirci kalmamız söz konusu olamaz. Manisalı işadamları olarak İran pazarında mutlaka yerimizi almalıyız. Bu pazardaki fırsatları değerlendirmeliyiz. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası olarak hem üyelerimizin hem de ülkemizin bu fırsatlardan yararlanması için İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Sayın Hamid Zadboom'u 31 Mart Perşembe günü odamızda misafir edeceğiz. Kendisi düzenlemiş olduğumuz panelde bizlere İran İslam Cumhuriyeti'nin ticari yapısı hakkında detaylı bilgiler aktaracak. Bu panelin Manisa iş dünyasına büyük katkı sağlayacağını düşünüyor ve üyelerimizi panelimize bekliyoruz" diye konuştu.

İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden İran'daki fırsatlar Manisalı işadamlarına anlatılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 18 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İran'daki fırsatlar Manisalı işadamlarına anlatılacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı