İran'da tanıtım olanakları İstanbul'da anlatılacak

Hürriyet Haber
16.07.2012 - 16:51 | Son Güncelleme:

TÜİK verilerine göre mayısta en fazla ihracat yapılan ülke İran olurken bu ülkeye yapılan ihracat 2011 Mayıs ayına göre yüzde 513.2 artarak 1.66 milyar dolara ulaştı.

İranlı uydu televizyonu şirketi olan ve aynı zamanda PMC TV kanallarının operatörlüğünü üstlenen Kiamax Group, İran ve Türkiye arasında gelişen iş ilişkileri trendinin tanıtımını yapmak için 18 Temmuz’da İstanbul’da bir etkinlik düzenliyor. Bu seminere katılan Türk şirketleri, İran pazarında markalarını tanıtıp İranlı tüketicilerle buluşmanın alternatif bir yolunu tanıyacak.

Etkinliğin detaylarını açıklayan Kiamax Grup Başkanı Mr. Mehrdad Kia, “Türkiye ile İran arasındaki iş bağlantıları her zaman son derece teşvik edici olmuş ve Türk markaları İran tüketici piyasasında öncü rol oynamıştır. Geçmişte, TV kanallarımızda reklamları aracılığıyla Türk markalarıyla uzun ve verimli bir iş ilişkimiz oldu ve başka markalarla da ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz,” dedi.

Ülkede Türk televizyon dizilerinin gittikçe artan popülaritesine dikkat çeken Mr. Kia şöyle devam etti:

"Başarılı Türk televizyon dizilerini kendi TV kanallarımıza getirmeye çalışıyor, bunun için görüşmeler yapıyoruz. Sevilen Türk dizileri vasıtasıyla İran’daki müşterilerine ulaşabilmeleri, Türk markaları için önemli bir fırsat."

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı