Dünya Haberleri

  'İran'da 3 gösterici öldürüldü' iddiası

  Hürriyet Haber
  27.12.2009 - 11:53 | Son Güncelleme:

  İran'da muhalefet yanlıları ile polis arasındaki çatışmalarda 3 muhalif göstericinin öldüğü öne sürüldü. İran polisi ise gösterilerde ölenler olduğu yönündeki haberleri yalanladı.

  ÇATIŞMALARDAN İLK GÖRÜNTÜLER

  Muhaliflere ait internet sitesi Jaras, polisin göstericilere ateş açtığını, 3 kişinin öldüğünü 2 kişinin de yaralandığını iddia etti.

  İran'ın başkenti Tahran'da, muhalefet lideri Mir Hüseyin Musevi yanlıları ile polis arasında yine şiddetli çatışmalar çıktı. Tahran'daki çatışmalarda güvenlik güçleri göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı.

  Çatışmalar sırasında ayrıca bir polis motosikletinin alev aldığı, polisin bölgedeki sokakları kapattığı belirtiliyor.

  El Cezire de internet sitesinde, Tahran'ın merkezinde polisin havaya uyarı ateşi açtığı, göz yaşartıcı gaz kullandığını belirtti.

  El Cezire muhabirinin, ayrıca polisin bazı göstericileri gözaltına aldığını gördüğü kaydedildi. Haberde, yüzlerce muhalefet yanlısının Büyük Ayetullah Hüseyin Ali Montazari ve muhalefet lideri Mir Hüseyin Musevi yanlısı sloganlar attıkları bildirildi.

  POLİS ÖLENLER VAR HABERLERİNİ YALANLADI

  İran polisi, başkent Tahran'da bugünkü gösterilerde polisin ateş açması sonucu ölenler olduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Tahran Emniyet Müdürü Azizullah Recepzade, olaylarda şimdiye kadar can kaybı olmadığını belirtti. Emniyet müdürü çatışmalarda yaralanan polisler olduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı