GİRESUN HABERLERİ

İran’ın Trabzon Başkonsolosu Kodori’den Gtso Başkanı Çakırmelikoğlu’na Ziyaret

IHA
18.09.2015 - 11:56Son Güncelleme : 18.09.2015 - 11:57

BİR DİZİ ZİYARET İÇİN GİRESUN'A GELEN İRAN BAŞKONSOLOSU REZA BAGBAN KDORİ (ORTADA) GİTRESUN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU (SAĞDA) VE MECLİS BAŞKANI FİKRET GÜNAYDIN'I (SOLDA) ZİYARET ETTİ.

IHA

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Reza Bagban Kondori ve Ticaret Ateşesi Ali Parhani Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu tarafından karşılanan İran Cumhuriyeti Başkonsolosu Kondori ziyarette yaptığı konuşmada ”Bizim hedefimiz ülkeler arasındaki ticareti arttırmaktır. Ekonomik diyaloglarımız ne kadar iyi olursa siyasi ilişkiler daha güçlenir. Geçmişte siyaset ekonomiye yol açardı, şimdi ise ülkeler arasındaki ilişkiyi ekonomik diyaloglar güçlendiriyor. Bu açıdan Giresun ilimiz ile İran İslam Cumhuriyeti arasında ticari diyalogları geliştirmemiz için sizler vasıtasıyla çalışmalar yapmak arzusundayız. Bizim Tebriz ve Tahran bölgelerinde ayda bir uluslararası fuarlarımız oluyor. Bunlara istinaden yörenizde üretilen ürünlerin tanıtımı ve satışı ile ilgili karşılıklı ticari görüşmeler yapmak isteriz” dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise “Giresun olarak ürün satışımız gümrük ve vergi oranları açısından pek mümkün değil. İran tarafından ihracata yönelik gümrük ve kotalar düşürülür ise bizler bölgeniz ile ticari diyaloglarımızı geliştiririz. Hatta bu yıl sonu veya yakın zamanda karşılıklı ticari görüşme yapabilecek bir Giresunlu iş adamı heyetiyle ülkenizde faaliyet gösteren ticaret teşkilatları ile sizlerle birlikte çalışmalar yapabiliriz. Giresun olarak biz buna hazırız. Giresun fındık, çay, su ve mineralli su ürünleri ile metal ürünleri manasında çalışabiliriz” diye konuştu.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın da ”1990 öncesi İran ile ticarette Giresun önemli geçiş noktalarından biriydi. Ancak dünya konjüktöründe değişen şartlar, İran’ın lojistik üssü olma özelliğimizin gitmesine neden oldu. İran ile Türkiye kardeş gibi, bir birinden ayrı düşünülemez” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden İran’ın Trabzon Başkonsolosu Kodori’den Gtso Başkanı Çakırmelikoğlu’na Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İran’ın Trabzon Başkonsolosu Kodori’den Gtso Başkanı Çakırmelikoğlu’na Ziyaret haberi güncellenecektir.

  GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı