Gündem Haberleri

  İran’ın PKK’sı PJAK, ABD’den yardım istedi

  Hürriyet Haber
  23.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PJAK’ın, İran’a karşı savaşabilmek için ABD’ye açık yardım çağrısında bulunduğu iddia edildi. Fars haber ajansının haberine göre, örgüt, ABD’ye savaş için ittifak içinde olmaları gerektiğini bildirdi.

  İRAN’ın yarı resmi haber ajansı Fars, terör örgütü PKK’nın İran kolu olarak tanımlanan PJAK’ın “ABD’yi açıkça yardıma çağırdığını” öne sürdü. Ajansın haberine göre PJAK, resmi sitesinde yayınladığı bir yazıda, Kürt siyasi partilerin düzensiz ve dağınık olduklarına değinerek, İran’a karşı savaşabilmeleri için ittifak içerisinde olmaları ve belirli bir programları olması gerektiğini kaydetti. Habere göre, yazıda ayrıca, ABD Yönetimi’nin bu örgüt için belli bir düzen ve program belirlememesi eleştirildi ve “İran’ın kendi batı sınırlarında gerçekleştirdiği temizleme operasyonları Kürt halkına zulüm” diye nitelendi.

  Bingöl’de 1 PKK’lı ölü

  Bingöl Valiliği, önceki sabah saatlerinde Ortaçak Bölgesi’nde PKK’lılarla çıkan ve korucu Mehmet Çintay’ın şehit olduğu, 2 askerinde yaralandığı çatışmanın ardından sürdürülen operasyonda 1 PKK’lının öldürüldüğünü açıkladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı