Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İran’ın Mehdi’si Ankara’yı güldürdü

  Nuray BABACAN / ANKARA
  20 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ağustos 2009 - 01:06

  İran’ın Ruhani Lideri Ayetullah Hamaney’in, “Yakında Mehdi geleceği için Türkiye de dahil İslam ülkelerinin birleşmesi çağrısı”, Ankara’da “şaka” muamelesi gördü.

  Siyasilerin “Mehdi” yorumları şöyle:
  Necip Taylan: “Siyaset böyle dizayn olmaz. Dinde yeri de yoktur. Özellikle dinin siyaseten kullanılması son derece yanlıştır. Akla mantığa aykırı şeyler. Siyasi konularda böyle dini atıflar yapmak, son derece anlamsızdır. Türkiye’yi bağlayan bir yanı da yoktur. Uluslararası ilişkiler bu düzeyde yürütülmez. Hiçbir ülkenin bunu ciddiye alacağını sanmıyorum.”

  ‘Bir Mehdimiz eksikti’
  Mustafa Özyürek: “Bir mehdimiz eksikti. Bu çağda, bu tip inançların hâlâ yaşıyor ve topluma empoze ediliyor olması, toplumlara yön veren görüşler olarak sunulması son derece düşündürücüdür. Mehdi, ahir zamanda gelirmiş. Dünyanın sonu mu gelmiş acaba? Şii inancının bir unsuru olabilir ama Türkiye’de, az sayıda marjinal dışında kimse buna inanmaz. Son derece saçma ve anlamsız buluyorum. Bu çağda hayretle karşılıyorum.”

  Akif Beki’ye sorsunlar
  Oktay Vural: “Maalesef Türkiye’yi yönetenler, devleti ve milleti yolundan çıkarıp, yolunu kaybetmiş ülke konumuna soktular. Böyle olunca da birileri sizi böyle yönlendirmeye, Türkiye’yi dahil edecek projeleri ortaya koymaya kalkar. Bu AKP hükümetinin Türkiye’yi pusulasız şekilde fırtınalı bir denizde bırakmasının dışarı yansımasıdır. Mehdi konusunu Akif Beki’ye sormak gerek. Erdoğan’ı sandıktan çıkan Mehdi ilan etmişti.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı