Dünya Haberleri

  İran’da uçak düştü

  Hürriyet Haber
  10.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İran Havayolları’na ait 12’si mürettebat 106 kişinin bulunduğu Boeing 727 tipi yolcu uçağı, ülkenin kuzeydoğusundaki Urumiye Havalimanı yakınlarında düştü.

  OLAY YERİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR

  İŞTE OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV 

  Kötü hava şartları yüzünden düşerek 3 parçaya ayrılan uçakta bulunanlardan en az 71’inin hayatını kaybettiği, 35’inin de yaralandığı bildirildi. Uçak düştükten sonra yangın çıkmazken ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

  Yerel saatle 19.45’te (TSİ 18.15) bir vadiye düşen uçağın Tahran’dan kalkışının olumsuz hava şartları yüzünden bir saat geç gerçekleştiği belirtilirken bölgedeki yoğun kar yağışının kurtarma faaliyetlerini zora soktuğu ifade ediliyor. Batı Azerbaycan Valisi Vahid Celalzade, bölgede kar kalınlığının bir metreye yaklaştığını ve uçaktakilere ilk müdahalenin köylüler tarafından yapıldığını söyledi. Bazı kaynaklar, uçağın hedef havalimanı olan Urumiye’ye dakikalar kala düştüğünü duyururken bazı yayın organları da Urumiye’ye mecburi iniş yapmaya çalıştığını yazdı. Uçak kazalarının son dönemde sıklaştığı İran’da kullanılan  uçakların çoğunun 1979’daki İslam Devrimi’nden önce alındığı biliniyor. Son 10 yılda bu kazalarda 700’den fazla kişi hayatını kaybetti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı