Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İran’da Persepolis takımı Denizli'ye talip oldu

İki sezon İran'ın birinci lig takımlarından Pas kulübünü çalıştıran (A) Milli Futbol Takımı eski teknik direktörlerinden Mustafa Denizli'ye bu kez de başkent Tahran'ın köklü takımlarından Persepolis talip oldu.

TAHRAN (A.A)
SON GÜNCELLEME

İran'da Farsça yayımlanan İtimad-ı Milli gazetesi, Pas takımının eski teknik direktörü Denizli'nin, Persepolis yetkilileriyle görüşmek üzere Tahran'a geldiğini yazdı.

Haberde, Denizli'nin bugün Persepolis kulüp başkanıyla görüşeceği belirtildi. Başkent Tahran'ın en eski iki takımından biri olan Persepolis, geçen yıl kötü bir sezon yaşamış ve ligi 9. sırada tamamlamıştı.

2004-2005 sezonunun ortalarında Pas takımıyla çalışmaya başlayan Denizli, ilk yılında takımını 11. sıradan 3. sıraya taşımıştı. Pas takımı, geçen sezon da şampiyonluğu bir puanla kaçırmış ve lider İstiklal'in ardından ikinci olmuştu.
İran basını, daha önce de Denizli'nin İran milli takımının başına getirileceğini yazmıştı, ancak İran Futbol Federasyonu, 2006 Dünya Kupası'nda takımın başarısızlığının faturasını teknik direktör İvanko Brankoviç'e kesmiş ve yerine İstiklal takımı teknik direktörü Emir Kalenoi'yi getirmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz