ANKARA HABERLERİ

İran Caddesi’nde korkutan çukur

Sedat CENİKLİ
29.03.2017 - 16:29Son Güncelleme :

İran Caddesi’nde, 100 metre arayla oluşan çökme ve çukur kazaya davetiye çıkarıyor. Müdahale edilmediği için büyüyen çukurun etrafına önlem amacıyla huniler yerleştiren vatandaşlar, “Büyük bir kaza yaşanmadan yolun onarılması gerek” diyor.

Sedat CENİKLİ

Çankaya’da, çevresinde büyükelçilikler, alışveriş ve iş merkezleri ile kent içindeki en büyük yeşil alanlardan biri olan Seğmenler Parkı bulunan İran Caddesi yolunun farklı noktalarında oluşan çökme ve çukurlar vatandaşı korkuttu.Kent içi trafiğinin can damarlarından biri olan yoldaki çukurlardan en büyüğü Pakistan Büyükelçiliği’nin karşısında bulunuyor. Cadde esnafının iddialarına göre yaklaşık 2 ay önce başlayan çökmeye karşı önlem alınmadığı için büyük bir çukur oluştu. Yaklaşık 1 metre derinliğindeki çukura müdahale edilmeyince de vatandaşlar kendi önlemlerini aldı. Yolun karşısındaki taksi durağı esnafı, sürücüleri uyarmak amacıyla çukurun etrafına huniler koydu.  

SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞIYOR

İran ve Arjantin caddelerinin kesişimindeki kavşaktaki çökme de kazalara davetiye çıkarıyor. Sürücülere zor anlar yaşatan çökme yolun sol şeridinde bulunuyor. Aralarında 100 metre bulunan iki noktaya da müdahale edilmesini ve tehlikenin daha da büyümeden önlenmesini isteyen vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyesi’nin Alo 153 Mavi Masa hattını arayıp, defalarca şikayette bulunduk ama kimse gelmedi. Gün içinde bir sürü insan bu yolu kullanıyor. Büyük bir kaza yaşanmadan yolun onarılması gerek” ifadelerini kullandı. 

İran Caddesi’nde korkutan çukur

BÜYÜKELÇİLİK ÖNÜNDE TEHLİKE

Öte yandan caddenin kaldırımları da bakım bekliyor. Seğmenler Parkı içine yapılan trafo çalışması için geçtiğimiz yıl yapılan çalışma sırasında kazılan kaldırım, yürünemez hale gelmiş durumda. Pakistan Büyükelçiliği’nin önünde bulunan Türk Telekom’a ait rögar da tehlike saçıyor. Vatandaşlar, rögar kapağının çevresinde oluşan deliğin üzerini taşla kapatmaya çalışıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İran Caddesi’nde korkutan çukur hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İran Caddesi’nde korkutan çukur haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı