Dünya Haberleri

  İran Asgari konusunda Türkiye ile görüşüyor

  A.A.
  04.01.2011 - 12:24 | Son Güncelleme:

  İran, dört yıl önce İstanbul'da kaybolan eski Savunma Bakan Yardımcısı Ali Rıza Asgari'nin bulunması için Türkiye ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

  İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, haftalık olağan basın toplantısında konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye'nin yardımıyla Askeri'nin bulunmasına yönelik ipuçlarına ulaşmak için görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

  Mihmanperest, Türkiye ile daha önce de birçok kez bu konuda görüşüldüğünü ifade etti. İsrail basınında “Askeri'nin bu ülkedeki bir cezaevinde bulunduğu veya öldüğü” yönündeki haberlerle ilgili olarak da Mihmanperest, “Siyonist İsrail rejimi, Askeri'nin can güvenliğini korumakla görevlidir” ifadesini kullandı.

  “İsrail'in, Askeri ile Lübnan'da görevli 4 İranlı diplomatı kaçırması devlet terörizmidir” diyen Mihmanperest, konunun uluslararası arenada hukuki ve siyasi takipçisi olduklarını söyledi.

  Mihmanperest, BM ve Kızılhaç nezdindeki girişimlerin ise sürdüğünü sözlerine ekledi. Tahran yönetimi, Askeri'nin ABD ve İsrail gizli servislerince kaçırıldığını belirtiyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı