Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Irak'ta ABD konvoyuna saldırı: 1 ölü

  BAĞDAT (A.A)
  08 Şubat 2006 - 13:17Son Güncelleme : 08 Şubat 2006 - 13:17

  Irak'ın başkenti Bağdat'ın doğusunda, bir ABD konvoyunun geçtiği yola yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu, yoldan geçen bir Iraklı'nın öldüğü, bir Iraklı'nın yaralandığı, Amerikan konvoyunun hasar görmediği bildirildi.

  Bölgeden gelen haberlerde, Bağdat'ın kuzeyinde meydana gelen bir başka patlamada da 2 Irak polisinin yaralandığı kaydedildi. Bu arada, Bağdat'ın doğusundaki Sadr Kenti mahallesinde polisin, gözleri ve elleri bağlı, vurularak öldürülmüş 3 kişinin cesedini bulduğu açıklandı. Cesetleri bulunan kişilerin kimlikleri bilinmezken, bu kişilerin, ülkede silahlı Şii ve Sünni gruplar arasında tırmanan mezhep çatışmalarıyla bağlantılı olarak öldürülmüş olabileceğine dikkat çekiliyor.

  Öte yandan, silahsız olduğu açıklanan insansız bir Amerikan keşif uçağının, Sadr mahallesinde düştüğü bildirildi.
  Amerikan askeri yetkilileri, Şiilerin yarın yapacağı Kerbela olaylarını anma töreni öncesinde güvenlik incelemeleri için kullanıldığını belirttikleri uçağın, Bağdat'ın 20 kilometre kuzeyindeki Taci askeri üssünden havalanmasından kısa süre sonra kuleyle temasının kaybolduğunu kaydetti.  Uçağın kontrollü olarak paraşütle iniş yaptığını açıklayan Amerikalı yetkililer, kazanın nedeninin bilinmediğini söylediler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı