DENİZLİ HABERLERİ

Iraklı Berber Tabelasını Arapça Yazdırdı

IHA
23.07.2015 - 16:51Son Güncelleme :

IRAKLI ÇALIŞAN ÇALIŞTIĞI BERBERE ARAPÇA TABELA ASTIRDI

IHA

Son dönemde Ortadoğu’da yaşanan iç savaştan kaçanlardan olan Ali Adil, girdiği berber dükkanına daha fazla göçmenin gelmesi için Arapça tabela astırdı.
Mültecilerle iletişim sıkıntısı yaşayan Denizlili esnaf, göçmenlerle diyalogu, tabelasını Arapça’ya çevirerek çözmeye çalışıyor. Gazi Bulvarı’nda bulunan bir işhanının birinci katında hizmet veren Yalçın Eyidayan kendisine ait berber salonunun tabelasını, Arapça yazdırdı. 25 yıllık berber Yalçın Eyidayan elemanının Iraklı olduğunu ve bu fikrin ondan geldiğini belirtti. Kendi tabelasının yanında mülteciler içinde Arapça tabela astığını belirten Eyidayan “Denizli’de yaşayan birçok mülteci vatandaşımız, tabelayı görüp dükkânımıza geliyor. Elemanım Ali’de Iraklı olduğu için iletişimde sıkıntı olmuyor. Onlar kendi aralarında konuşuyor. Bazen bende yardımcı olmaya çalışıyorum. Genelde Suriye ve Iraklılar bu yazıyı okuyabiliyormuş. Dil farkı olduğu için İranlılar bu yazıyı okuyamıyormuş” diye konuştu.
Irak vatandaşı olan Ali’nin bir gün dükkâna geldiğini ve çalışmak istediğini belirten işletme sahibi Yalçın Eyidayan, kendisini birkaç denemeden sonra işe aldığını, müşterilerin Ali’den oldukça memnun olduğunu belirtti. Irak vatandaşı olan daha önce Bağdat’ta yaşayan Ali Adil, savaş yüzünden Irak’tan kaçtığını ve Türkiye’ye sığındığını söyledi. Ali Adil, ‘’ Irak’ta savaş ortamı bitmiyor. Her gün bir olay. Herkes kaçıyor. Benimde orada berber dükkânım vardı. Fakat savaş yüzünden bıraktım ve Türkiye’ye kaçtım. Kendim geldim. Önce Türkiye’de Eskişehir’e gittim. Orada biraz kaldıktan sonra, Denizli’ye bir arkadaşım sayesinde geldim. Denizli çok güzel bir şehir. Denizli’yi çok seviyorum. Iraklı çok müşterimiz var. Tabelayı görüp bize geliyorlar. Önce şaşırıyorlar, daha sonra bana çok güzel olduğunu söylüyorlar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Iraklı Berber Tabelasını Arapça Yazdırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Iraklı Berber Tabelasını Arapça Yazdırdı haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:00
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı