Dünya Haberleri

  Iraklı asker ölü taklidi yaparak IŞİD'den kaçmayı başardı

  hurriyet.com.tr
  05.09.2014 - 01:13 | Son Güncelleme:

  IŞİD’in Haziran ayında toplu katliam yaptığı Tıkrit’te Iraklı bir askerin ölü taklidi yaparak hayatta kalmayı başardığı ortaya çıktı.

  Mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başaran Ali Hüseyin Kadhim, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Tıkrit kentinde ele geçirdiği binlerce Iraklı’dan biriydi. 23 yaşındaki Kadhim askeri üsten sivil kıyafetleriyle ayrıldıktan sonra kaçmaya çalışırken yolda yakalanmıştı.

  Kadhim’le röportaj yapan New York Times gazetesinin haberine göre, IŞİD’in kentte topladığı Iraklı erkekler yere yüzüstü yatırılıp teker teker kafalarından vurularak öldürülüyordu.

  Sıra Kadhim’e geldiğinde ise kurşun başının hemen yanına isabet etti. Bunun üzerine Kadhim ölü taklidi yaparak saatlerce hareketsiz bir şekilde yerde yattı. Kadhim, yaklaşık dört saat bu şekilde bekledikten sonra karanlık bastırınca bulunduğu yerden çıkarak kaçmayı başardığını anlattı.

  Iraklı asker ölü taklidi yaparak IŞİDden kaçmayı başardı
  Tıkrit'teki katliamın ardından IŞİD'in sosyal medyada paylaştığı bir fotoğraf. Kadhim kendisinin ortada yatan kişi olduğunu doğruladı.

  Iraklı asker ölü taklidi yaparak IŞİDden kaçmayı başardı
  Ali Hüseyin Kadhim

  IŞİD Haziran ayında ele geçirdiği Saddam Hüseyin’in memleketi Tıkrit’te 1,700 Şii erkeği katlettiğini dünyaya duyurmuştu.

  İnsan Hakları İzleme Örgütü ise IŞİD’in Tıkrit’teki beş farklı noktada 700 erkeği toplu infaz yoluyla öldürüldüğünü açıklamıştı.

  Etiketler: Tikrit , toplu katliam
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı