İptal edilen maçın faturası 6.5 milyon lira

Hürriyet Haber
08 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 08 Mayıs 2011 - 14:24

BEŞİKTAŞLILAR İSTANBUL'A GÖNDERİLDİ -( Emre Oktay'ın objektifinden)

OLAYLARDAN FOTOĞRAFLAR- Foto Galeri

OLAYLARDAN İLK GÖRÜNTÜLER- WEB TV   

BURSA SOKAKLARI SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ - WEB TV

POLİS BURSALI TARAFTARLARA PANZERLERLE MÜDAHALE ETTİ - WEB TV

Ekonomik açıdan her iki kulüp de etkilenirken, en büyük zararı yayıncı kuruluş Digiturk aldı. Maç başı Türkiye Futbol Federasyonu’na 1.5 milyon lira ödeme yapan yayıncı kuruluş, reklam ve maç başı satışla yaklaşık 2.5 milyon liralık gelir kaybına uğradı. Olaylar sonrasında iptal edilen maçın Bursaspor ve Beşiktaş kasasına yansımalarıyla 6.5 milyon liradan fazla kayıp oluştu.

Maçın iptal edilmesi Bursaspor ve Beşiktaş da ekonomik fatura çıkartıyor. Bursaspor bilet ve saha içi reklam gelirlerini kaybederken Beşiktaş’ın gelir kaybı performans priminde yaşanacak. Yeşil-beyazlı takım 450 bin liradan fazla hasılat elde etti. Maçın iptal edilmesiyle bu biletleri bir başka maç için kullandırması bekleniyor. Bursaspor’un saha içi reklam gelirleriyle toplam zararının 1 milyon lirayı geçtiği tahmin ediliyor.

Bursaspor en büyük zararı ise 3’üncülük mücadelesinde aldı. Takımlara performans primi olarak dağıtılan yayın gelirlerinde ligi 3’üncü tamamlayan takım 9 milyon lira, 4’üncü olan ise 6 milyon lira gelir sağlayacak. Bursaspor ligi 3’üncü olarak bitiremezse 3 milyon liralık gelirden olacak.

Kim ne kaybetti

Yayın hakkı için Digiturk maç başına 1.5 milyon lira ödüyor.
Reklam ve maç başı satışlardan 1 milyon liraya yakın gelir sağlıyor.
Bursaspor bilet ve saha içi reklamdan 1 milyon lira kazanıyor.
Bursa 3. olamazsa 3 milyon lira kaybedecek.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı