Teknoloji Haberleri

  "iPhone'u ciddiye almadık!"

  Hürriyet Haber
  11.10.2011 - 09:40 | Son Güncelleme:

  "iPhone'u, piyasaya çıktığında yeterince ciddiye almadık." Bu sözler, bakın hangi cep devine ait?

  "Apple, 2007 yılında iPhone'u ilk çıkardığında çok daha fazla dikkate alınmalıydı." Bu cümle Sony-Ericsson'un CEO'su Bert Nordberg'den geldi. Bu geç gelmiş itiraf ile birlikte, mobil piyasada adını artık pek göremediğimiz firmanın geleceğe ilişkin farklı yöntemler izlemesi gerektiğini sonunda kavradığını anlıyoruz.

  The Wall Street Journal gazetesine verdiği mülakatta bu cümleyi sarfeden Bert Nordberg, kendilerinin Android işletim sistemini seçmelerinin yapabilecekleri en iyi tercih olduğunu söyledi. Bu geçiş aşaması ve ürünlerin daha verimli ve uyumlu çalışması için AR-GE ekibinin sürekli uğraştığını belirten Nordberg, Windows Mobile konusunda da, isim vermeden, ama onunla alakalı soruya genel perspektiften şu yanıtı verdi: "Şu an kullandığımız platform kadar başarılı olmayan bir platforma yönelseydik, bu kadar rahat ve huzurlu olmazdık."

  Şu notu da ekleyelim; röportajı okuyanların ortak kanaati Windows Mobile için yine de kapının tam olarak kapanmadığı yönünde. Haklı olup olmadıklarını zaman gösterecek.

  AKILLI TELEFON YOLUNDA KİLOMETRE TAŞLARI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı