iPhone ve iPad kullananlar dikkat: iCloud nasıl devre dışı bırakılır?

Hürriyet Haber
02.09.2014 - 12:20 | Son Güncelleme: 02.09.2014 - 12:27

Apple'ın bulut depolama sistemi iCloud'un hacklenmesi iddialarının ardından ünlülerin kişisel fotoğraflarının tek tek basına yansımasıyla iCloud'un güvenirliği tekrar tartışma konusu oldu. Peki iCloud'u nasıl devre dışı bırakabiliriz?

Jennifer Lawrence, Kate Upton ve Selena Gomez gibi Hollywood ünlülerinin çıplak fotoğraflarının geçtiğimiz günlerde basına servis edilmesi ve bu fotoğrafların Apple'ın bulut sistemi iCloud üzerinden çekilmesi iddiası iPhone ve iPad kullanıcıları arasında oldukça yankı uyandırdı.

Apple sunucularının bulut sistemlerinin ne kadar sağlıklı olduğu konusu da tekrardan gündeme geldi.Fotoğraflarınızı farketmeden iCloud'a yüklüyor musunuz?

Aslında herhangi bir Apple ürününde iCloud'a yükleme "varsayılan" olarak geliyor. Fotoğraflarınızın otomatik olarak iCloud'a yüklenip yüklenmediğini basit bir şekilde öğrenebilirsiniz.

iPhone yada iPad'inizdeki "Fotoğraflar" kısmına girdiğinizde "Film Rulosu" sekmesinin dışında "Fotoğraf Yayınım" (My Photo Stream) adlı başka bir albüm daha görüyorsanız sizde fotoğraf ve videolarınızı Apple'ın size tanımladığı iCloud hesabına yüklüyorsunuz demektir.

iCloud'a yükleme işlemini nasıl kapatırım?

CnnTürk'ün haberine göre, bu işlemin de çok basit bir yöntemi var. Telefonunuzun yada tabletinizin "Ayarlar" sekmesine girdikten sonra karşınıza çıkan iCloud bölümünde "Fotoğraflar" sekmesinde "Fotoğraf Yayını" (My Photo Stream) bölümünü kapatarak fotoğraf ve videolarınızı otomatik olarak yükleme işlemine son verebilirsiniz. Daha sonra istediğiniz fotoğrafları tek tek iCloud'a yükleyebilirsiniz.

iPhone ve iPad kullananlar dikkat: iCloud nasıl devre dışı bırakılır

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı