Teknoloji Haberleri

  iPhone SE'de ilk sorun

  Hürriyet Haber
  19.04.2016 - 07:13 | Son Güncelleme:

  iPhone SE piyasaya çıktı; "küçük" iPhone'un ilk sorunu gelmekte gecikmedi.

  iPhone kullanıcıları, Safari web tarayıcısındaki sorunun onarılmasının ardından yeni bir sorunla karşı karşıya kaldı. Yalnızca iPhone SE kullanıcılarını etkilediği anlaşılan sorun, Bluetooth üzerinden telefon görüşmesi yaptığınızda ortaya çıkıyor.

  FBI iPhone 5Si hackleyemiyorFBI iPhone 5S'i hack'leyemiyor

  iPhone SE kullanıcıları, Bluetooth üzerinden yaptıkları telefon aramalarının ses kalitesinin düşük olduğunu, seste bozulmaların ve cızırtıların oluştuğunu, karşı tarafı anlamakta zorluk çektiklerini söylüyorlar. Sorunu yaşayan kullanıcılardan bazıları, otomobiliyle olan Bluetooth bağlantısını örnek gösteriyor.

  Apple'ın mobil yazılım güncellemeleri firma içerisinde sıkı testlerden geçse de bu tür sorunlar bazen final sürüme sızabiliyor. Bu da Apple'ın her güncellemeyi yeteri kadar test etmediğinin düşünülmesine yol açabiliyor.

  iPhone SEde ilk sorun

  Sorunun sadece telefon görüşmelerini etkilediği, müzik veya diğer ses iletişimini etkilemediği anlaşılıyor. Şikayetlerden sorunun belirli bir mobil sağlayıcıya özel olmadığı da çıkarılabilir.

  İyi olansa Apple yetkililerinin sorunu tekrar üretmeyi başarmış ve bilgilerin Apple mühendislerine ulaştırılmış olması. Firma iOS 9.3.2'yi test için geliştiricilere yayınladığından sorun, bir sonraki güncellemeyle ortadan kalkabilir.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPHONE SE'Yİ YAKINDAN GÖRÜN

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı