Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  iPhone 6S'lerde aniden kapanma sorunu başladı

  Hürriyet Haber
  02.02.2016 - 09:39 | Son Güncelleme:

  Son zamanlarda her iOS güncellemesi ile yeni sorunlar ortaya çıkıyor. Şarjı yüzde 40'a düşen iPhone 6s kullanıcılarından telefonlarının aniden kapandığı yönünde geri bildirimler geliyor.

  Geçtiğimiz günlerde iPhone 6s kullanıcıları telefonlarının pil göstergesinin çalışmadığını belirtmişlerdi. Yeni gelen şikayetler pil göstergesinin yüzde 40 seviyesine gerilediğinde, telefonun aniden kapandığı yönünde.

  İşte iPhone 5SEnin ilk fotoğrafıİşte iPhone 5SE'nin ilk fotoğrafı

  Özellikle eski iPhone modellerinde yaşanan bu sorun, pil kalibrasyonu ile çözülebiliyor ancak iPhone 6s henüz bir yılı bile doldurmadı.

  Apple net bir açıklama yapmadı

  Apple, konu hakkında net bir açıklama yapmadı ve kullanıcılara telefonlarını yeniden başlatmalarını öneriyor. İlginç olan ise telefon yeniden başlatıldığında pil göstergesi yüzde 40 seviyesinde takılı kalabiliyor.

  iPhoneların şarj göstergesinde yüzdelik hataiPhone'ların şarj göstergesinde 'yüzdelik' hata

  iPhone 6s pil göstergesi sorununun çözümü

  Shiftelete'in haberine göre sorunun iOS 9.3 ile tamamen ortadan kaldırılması bekleniyor. Sorun yaşayan kullanıcılar telefonu yeniden başlattıktan sonra, Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümünden "Otomatik Ayarla" seçeneğini aktifleştirerek geçici bir çözüm bulabilirler.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı