Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  iPhone 5'te son durum

  Hürriyet Haber
  26 Temmuz 2012 - 09:37Son Güncelleme : 26 Temmuz 2012 - 12:02

  Yeni iPhone, yani iPhone 5 şu anda hangi aşamada? Birkaç hafta içinde gerçekten piyasada olabilir mi?

  Son zamanların hakkında en çok yazılan ve konuşulan konusu şüphesiz yeni iPhone. Hakkında çıkan yüzlerce farklı haberin ardındansa sonunda, birçok farklı kaynak bu yeni cihazın çıkış tarihinin yaklaştığını net bir şekilde dile getirmiş durumda.

  iPhone 5te son durum iPHONE 5 NASIL OLACAK

  Yayılan haberlerin genelinde yeni iPhone'nun yakın zamanda üretime gireceğine ve Ağustos'ta tanıtılacağına değiniliyordu. Ancak bu haberler bize göre hayalden öteye gidemeyecek. Apple herhangi bir ürünü piyasaya çıkarmadan önce bir dizi farklı test yapıyor. Bu testlerin başında "Mühendislik doğrulama testi" yer alıyor. Hemen akabindeyse "Tasarım doğrulama testi" bulunuyor. Apple'ın şu anda üretilmesi beklenen yeni iPhone'uysa "EVT3" kısmında; bu da cihazın mühendislik doğrulama testinin üçüncü aşamasında olduğunu gösteriyor . Bu testler bittiği zaman başlayacak olan tasarım testlerinin de bir süre alacağını düşünürsek, son yayılan spekülasyonlarda olduğu gibi 7 Ağustos tarinde bir iPhone beklemek hayalden öteye gitmeyecektir.

  chip.com.tr'nin haberine göre ilk örneği üretilen cihaz, 1GB RAM, 4G LTE gibi özelliklerle test ediliyor. Yeni iPhone'un çıkışıysa Eylül ayının başında ya da Ekim ayının ilk günlerinde olacak gibi gözüküyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı