Gündem Haberleri

GÜNDEM

  iPhon’a hücum AT&T’nin bilgisayarlarını kitledi

  Hürriyet Haber
  02 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 02 Temmuz 2007 - 10:25

  Apple’in piyasaya bir önceki gün sürdüğü iPhone’lar tamamen satılırken, bazı alıcılar cep telefonlarının aktivasyonunda yaşadıkları gecikmeler nedeniyle hayalkırıklığı yaşadı.

  Amerikalı telefon şirketi AT&T’nin sözcüsü Michael Coe, yüksek orandaki talebin şirket bilgisayarlarını zorlaması nedeniyle bazı alıcıların geçikmeler yaşayabildiğini söyledi. Coe, kaç müşterinin etkilendiğini belirtmedi, bunların ne kadar bekleyeceği de bilinmiyor. Coe, şirketin sorunu mümkün olduğunca erken çözmeye çalışacağını belirtti.

  İLK KULLANMAK İÇİN YARIŞ: Düzgün, dokunmatik ekranlı cep telefonu iPhone, iPod medya oynatıcısı, kablosuz web cihazı olarak Apple ve AT&T mağazalarında cuma gecesinden itibaren satışa sunuldu. Apple, kaç tane ürünün pazara sürüleceğini belirtmese de, dört günden fazla süredir mağazaların önünde bekleyen müşterilere binlerce satıldı. iPhone cep telefonlarında Apple iTunes yazılımıyla aktivasyona da izin veren özelliği nedeniyle evlerine koşarak cihazı ilk kullanan olmak için yarıştılar.Bazıları mağaza dışındaki laptoplarında hemen kayıt olarak telefonu hızla kullanmaya başladılar. Apple’ın sözcüsü, Apple mağazalarının stoklarını bitirip bitirmediğini henüz açıklamadı. Şirketin San Fransisco’daki en büyük mağazalarından biri 599 dolara 8 gigabyte’lık modelin tamamını cumartesi günü sattı. Mağazada hala 499 dolara 4 gigabyte’lık modelden bulunuyor.

  2008’DE HEDEF 10 MİLYON: AT&T mağazlarının çoğu iPhone’ları cuma akşamı satıp bitirdi. Fakat şirket, yeni

  ürünler geldiğinde satış yapmak için sipariş alıyor. Cumartesi gecesi geç saatlerde eBay 8 bin iPhone teklifinden 745’inin online açık artırmada ortalam 962 dolara satıldığını açıkladı. Apple, 2008’de 10 milyon adet iPhone satmayı hedefliyor. Bu satışla dünya cep telefonu pazarından yüzde 1’lik pay alacak. Şirket; iPhone’un, Mac ve iPod’dan sonra üçüncü önemli ürünü olacağını tahmin ediyor. iPhone’u ilk satın alarak deneyenler, büyük ekranı, tam internet tarayıcısı, müzik ve video çalma özellikleri ve fotoğraf çekimi kalitesiyle cep telefonları arasında en iyi özelliklere sahip olduğunu belirttiler.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı